آغاز حضور دائم ایران در اتحادیه اورآسیا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۷۶۰۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷
لاوروف اعلام کرد:
سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه اعلام کرد: در مذاکرات امرور با حسین امیر عبداللهیان همتای ایران روند موافقت نامه حضور دائمی ایران را در اتحادیه اقتصادی اورآسیا را آغاز کردیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا از مسکو، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با مثبت ارزیابی کردن آغاز روند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگ‌های تصریح کرد: روند عقد موافقت نامه حضور دائمی ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا را نیز آغاز کردیم.

او اظهار داشت: ایران مدت طولانی شرکت کننده در موافقت نامه موقت اتحادیه اقتصادی اورآسیا بوده است و الان روند برای عقد موافقت نامه دائمی ایران با اتحادیه را آغاز کردیم.

وی افزود: کاملا بدیهی است که این توافقنامه به نفع شرکت کنندگان در توافقنامه اتحادیه اورآسیا است.

لاوروف گفت: پذیرش ایران در سازمان همکاری شانگ‌های را مثبت ارزیابی می‌کنیم و ما اعلام کردیم که از تصمیم اجلاس شانگ‌های در دوشنبه برای آغاز روند عضویت ایران استقبال می‌کنیم.

وزیر خارجه روسیه افزود: ایران هم اکنون به عنوان عضو ناظر در سازمان شانگ‌های مشارکت می‌کند که به آن کشور امکان می‌دهد در تمام فعالیت‌های این سازمان از جمله گروه تماس افغانستان مشارکت می‌کند.

وی ادامه داد:فعالیت‌های سازمان شانگ‌های در عرصه‌های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و تروریسم و تامین امنیت و فعالیت‌های اقتصادی در جهت منافع ایران و روسیه است.
این مقام روس افزود:آنچه که مربوط به اتحادیه اروپا اورآسیا می‌شود ایران مدت طولانی شرکت کننده موافقت نامه موقت است الان روند برای عقد موافقت نامه دائمی ایران با اتحادیه را آغاز کردیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۵۱°    ۲۲.۷۹°