شهید همدانی فرماندهی ویژه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 08 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۷۶۵۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران‌بزرگ گ در آیین ویژه ششمین سالگرد شهادت سردار سرلشکر حاج حسین همدانی گفت: فرماندهی در مکتب امام حسین (ع) ویژگی‌های متعدد و عجیبی دارد که نمونه بارز آن شهید همدانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  آیین ویژه ششمین سالگرد شهادت سردار سرلشکر حاج حسین همدانی با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و تنی چند از مسوولان کشوری و لشکری روز پنجشنبه در گلزار شهدای همدان و محل مزار این شهید والامقام برگزار شد.

سردار "حسن‌زاده" فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران‌بزرگ در این مراسم با بیان اینکه شهید همدانی در تمام صحنه‌های سخت انقلاب حضور داشت، گفت: ولایت، انقلاب و شهدا خط قرمز‌های شهید همدانی بود. ایشان سربازی بود که در تمامی صحنه‌های سخت انقلاب حضور داشت.
سردار "حسن حسن‌زاده" با بیان اینکه سردار شهید همدانی در دو مقطع فرمانده لشگر ۲۷ محمد‌رسول‌الله (ص) بودند، اظهار داشت: فرماندهی در هر مکتبی تعریف خود را دارد و در مکتب امام حسین (ع) نیز فرماندهی ویژگی‌های متعدد و عجیبی دارد که نمونه بارز آن افراد مانند شهید همدانی و شهید سلیمانی به‌عنوان تربیت‌یافتگان این مکتب هستند.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران‌بزرگ تدبیر، درایت، شجاعت و بصیرت را از دیگر ویژگی‌های برجسته شهید همدانی برشمرد و گفت: شهید همدانی تبحر خاصی در مدیریت داشت و به‌شدت دارای رفتار مردمی بود؛ به همین دلیل در بسیج و سازماندهی نیرو‌های مردمی بسیار موفق بودند.

حسن‌زاده با بیان اینکه ولایت، انقلاب و شهدا خط قرمز‌های شهید همدانی بودند، افزود: ایشان سربازی بود که در تمامی صحنه‌های سخت انقلاب حضور داشت.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران‌بزرگ با اشاره به اینکه سردار همدانی به خانواده شهدا احترام گذاشته و به آن‌ها سرکشی می‌کرد، تصریح کرد: احترام به پیشکسوتان دفاع‌مقدس و لزوم استفاده از تجارب آن‌ها و همچنین به‌کار‌گیری جوان‌ها از دیگر ویژگی‌های برجسته ایشان بود به‌همین دلیل در ایجاد میدان‌های واقعی برای رشد جوانان و معرفی آن‌ها تلاش می‌کرد.

همچنین "‌سردار رضا طلائی‌نیک" معاون وزیر دفاع نیز در این مراسم گفت: شهید همدانی قبل از پیروزی انقلاب در زمان طاغوت همه وجود خود را برای پیروی انقلاب وقف کرد؛ پس از آن در بنیان‌گذاری سپاه همدان نقش‌آفرین بود به‌گونه‌ای که با منش اخلاقی، معنوی، فرماندهی و جهادی که داشتند جذب‌کننده جوانان به سپاه بود.

وی افزود: اولین یگان رزم سپاه در استان همدان به نام انصارالحسین (ع) نیز توسط ایشان شکل گرفت. شهید همدانی در دفاع مقدس خوش درخشید و سبک فرماندهی و جهادی خاص خود را داشت علاوه بر این ایشان در عرصه مستندسازی دفاع‌مقدس نیز اهتمام ویژه‌ای داشت. تثبیت انقلاب و ارزش‌های آن و همچنین حفظ آن در گرو گسترش بسیج بود به‌همین دلیل سردار همدانی در کنار سردار حجازی توانست در بسیج اقداماتی ماندگار انجام دهند.

معاون وزیر دفاع با بیان اینکه شهید همدانی در عرصه‌های فرهنگی، بسیج را به‌لحاظ کمی و کیفی گسترش داد، افزود: در عرصه فرهنگی و اجتماعی از همرزمان خود غافل نبود، در همین راستا نیز هیئت رزمندگان انصارالحسین (ع) را شکل داد و به خانواده شهدای همدانی ساکن در تهران سرکشی می‌کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۰۸°    ۱۳.۰۸°