پیام‌های شفاهی آمریکا برای ما ملاک نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 11 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۷۶۶۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴
وزیر امور خارجه با بیان این‌که پیام‌های شفاهی آمریکا و وعده‌های بدون عمل سه کشور اروپایی برای ما ملاک نیست، گفت: گفتگو‌های ایران و عربستان در مسیر خوبی در حال طی شدن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسین امیرعبداللهیان امروز (پنجشنبه) پس از دیدار با «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه لبنان در اظهاراتی در جمع خبرنگاران گفت: جمهوری اسلامی ایران، لبنان را دوست، شریک و متحد خود در منطقه می‌داند.

 آمادگی شرکت‌های ایرانی برای احداث دو نیروگاه یک هزار مگاواتی برق در بیروت و جنوب لبنان
رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: کاملا آماده هستیم برای ارائه کمک به لبنان برای این‌که بتواند از بحران اقتصادی کنونی با موفقیت عبور کند.

او افزود: شرکت‌های بزرگ ایرانی آمادگی دارند دو نیروگاه یک هزار مگاواتی برق در بیروت و جنوب لبنان را در کمتر از ۱۸ ماه ایجاد کنند.

امیرعبداللهیان یاد آور شد: ما این کار را با سرمایه گذاری مشترک سرمایه داران لبنانی و با سرمایه ایرانی و با صدور خدمات فنی - مهندسی ایرانی به سرعت انجام خواهیم داد.

اهمیت ایستادگی لبنان برابر جاه طلبی‌های رژیم صهیونیستی در منطقه
وزیر خارجه کشورمان همچنین گفت: دولت، مردم لبنان و ارتش و مقاومت لبنان نقش بزرگی در ایستادگی در برابر جاه طلبی‌های رژیم صهیونیستی در منطقه دارند.

وی یاد و شهدای مقاومت لبنان و ایستادگی آن‌ها در برابر صهیونیسم و تروریسم در منطقه گرامی داشت و افزود: از همه شهدای مقاومت از جمله شهید عماد مغنیه و از حمایت‌های شهید بزرگ مبارزه با تروریسم و صهیونیسم سردار شهید قاسم سلیمانی و همچنین ابومهدی المهندس قدردانی کرده و یاد و خاطره این بزرگمردان لبنانی، ایرانی، عراقی و حوزه مقاومت را گرامی می‌داریم.

 ما یک کشور می‌شناسیم که فلسطین نام دارد و پایتخت آن قدس شریف است
وزیر خارجه کشورمان همچنین از نقش لبنان در ایستادگی در برابر رژیم جعلی اسرائیل تقدیر کرد و گفت: از بیروت با صدای بلند اعلام می‌کنیم ما یک کشور می‌شناسیم که فلسطین نام دارد و پایتخت آن قدس شریف است.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: در گفت و گو با مقامات عالی لبنان موضوع گفتگو‌های منطقه‌ای ایران مورد توجه قرار گرفت.

او افزود: جمهوری اسلامی ایران گفتگو را بهترین و مناسب‌ترین مسیر برای همکاری‌های منطقه‌ای و خروج بیگانگان از منطقه می‌داند.

گفتگو‌های ایرانی و سعودی در مسیر خوبی در حال طی شدن است
وزیر خارجه خاطرنشان کرد: به گفتگو باور داریم چه در موضوعات منطقه‌ای و چه بین المللی و آن را مناسب‌ترین مسیر برای حل مشکلات منطقه‌ای و بین‌المللی می‌دانیم. گفت و گو‌های ایرانی و سعودی نیز در مسیر خوبی در حال طی شدن است.

 پیام‌های شفاهی آمریکا و وعده‌های بدون عمل سه کشور اروپایی برای ما ملاک نیست
امیرعبداللهیان درباره مذاکرات وین هم بیان کرد: مذاکره را به عنوان یک اصل قبول داریم. گفتگو‌های مفصلی را با وزیر خارجه لبنان در این خصوص داشتیم.

او با بیان این‌که مذاکره‌ای که حقوق و منافع ملت ایران را تامین کند مورد توجه ایران است، افزود: در صورت وجود نیت واقعی در طرف‌های مقابل و بازگشت همه آن‌ها به تعهدات، ایران هم به تعهدات خود بازخواهد گشت.

وزیر خارجه عنوان کرد: اما در این موضوع پیام‌های شفاهی آمریکا برای ما ملاک نیست. وعده‌های بدون عمل سه کشور اروپایی ملاک نیست. ما براساس رفتار عملی طرف‌های مقابل، لغو تحریم‌ها و بازگشت طرف‌های مقابل به تعهداتشان، عمل خواهیم کرد.

او ادامه داد: در توافق هسته‌ای (برجام)، ایران تنها کشوری است که تا آخرین لحظه به تعهداتش پایبند ماند و این روش را در صورت رفتار متقابل طرف‌های مقابل احیا خواهیم کرد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲.۹۹°    ۱۳.۷۳°