با آموزش و پرورش دختران مخالف نیستیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 27 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۶۷۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲
طالبان؛
سرپرست وزارت آموزش و پرورش طالبان در دیدار با معاون اجرایی یونیسف گفت: هرگز با آموزش و پرورش دختران مخالف نیستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "نورالله منیر" سرپرست وزارت آموزش و پرورش طالبان در دیدار با «عمرعبدی» معاون اجرایی یونیسف (صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد) گفت: ما هرگز با تعلیم دختران مخالف نیستیم و روی طرحی برای ایجاد محیط سالم و ایمن برای دختران که مطابق با دین مبین اسلام باشد، کار می‌کنیم و این طرح به زودی تکمیل می‌شود و مدارس دخترانه بازگشایی می‌شوند.
وی با اشاره به محرومیت بخشی از کودکان افغان از تحصیل گفت: شرایط آموزشی مناسب برای دانش آموزانی که به مدرسه دسترسی دارند نیز فراهم نیست.
سرپرست وزارت آموزش وپرورش طالبان افزود: ما متعهد هستیم خدمات آموزشی متوازن را در همه نقاط افغانستان ارائه دهیم و به هر کسی که در این راه به ما کمک و همکاری می‌کند استقبال می‌کنیم.
مسوول بخش آموزشی یونیسف نیز در این دیدار گفت: کشور‌های همسایه و جهان به همکاری خود با افغانستان به ویژه در بخش آموزش کودکان ادامه خواهند داد.
اظهارات سرپرست وزارت آموزش و پرورش طالبان در حالی است که توقف تحصیل دختران بالای کلاس ششم در افغانستان موجی از انتقاد‌های ملی و بین المللی را برانگیخته است.
گفته می‌شود براساس گزارش‌های منتشر شده، تحصیل دختران بالای کلاس ششم در شهر‌های مزارشریف و قندوز آغاز و مدارس به روی آن‌ها باز شده است.
 
 
 
وزیر پیشنهادی آموزش طالبان: زنان اجازه ورود به دانشگاه را دارند، اما نه به صورت مختلط


وزیر پیشنهادی آموزش طالبان: زنان اجازه ورود به دانشگاه را دارند، اما نه به صورت مختلط
وزیر پیشنهادی آموزش طالبان افغانستان گفت، زنان این کشور مادام که از تفسیر طالبان از شریعت اسلام تبعیت کنند، اجازه ورود به دانشگاه‌ها را دارند، اما کلاس‌های آن‌ها به صورت مختلط برگزار نمی‌شود.

وقتی که طالبان در ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ حمکرانی افغانستان را برعهده داشت، زنان و دختران را از رفتن به مدرسه و محل کار منع کرده بود. این گروه مدعی است که، این بار طور دیگری رفتار می‌کند و می‌خواهد به حقوق زنان بر اساس شریعت اسلام احترام بگذارد و به دنبال تلافی از افغان‌هایی که با نیرو‌های متخاصم کار می‌کردند، نیست.

در برخی مناطق که به دست طالبان تصرف شده، زنان و دختران از رفتن به مدرسه یا محل کار بدون همراهی مرد منع شده‌اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۹°    ۱۹.۹۹°