تدارک ساخت چهار میلیون خانه در دولت سیزدهم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۸۲۷۶۷۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵
وزیر راه و شهرسازی گفت: در اجرای قانون جهش تولید مسکن، احداث چهار میلیون واحد مسکونی در برنامه چهارساله دولت سیزدهم برنامه‌ریزی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رستم قاسمی در جریان بازدید از پروژه‌های بخش راه و مسکن در شهرستان کنگان استان بوشهر افزود: احداث چهارمیلیون واحد مسکونی در چهار سال کار بزرگی است که با تشکیل اولین جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رئیس‌جمهوری برای اجرایی شدن آن سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی انجام شد.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی ۲۸ شهریورماه امسال در نامه‌ای به رییس جمهوری قانون جهش تولید مسکن را ابلاغ کرد، یکی از موضوعاتی که در ماده یک این قانون مطرح است، موضوع ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است.

 سید ابراهیم رئیسی نیز یکم مهرماه این قانون را برای اجرا به وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

او اضافه کرد: برای آنکه طبق زمانبندی به انجام کار برسیم و با توجه به اینکه ساخت مسکن حداقل به ۲ سال زمان نیاز دارد، نیاز است تا ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی آغاز شود.

قاسمی گفت: برای استان بوشهر هیچ محدودیتی وجود ندارد و به تمامی جوانان بوشهری و افرادی که در بوشهر صاحب خانه نشده‌اند، توصیه می‌کنم د رسامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام کنند.

او با اشاره به اینکه برای دهک‌های پایین زمین‌های دولتی پیش‌بینی شده است، اعلام کرد: در شهر‌های کوچک ۴۰ درصد قیمت مسکن زمین است که مقرر شده در اجرای قانون جهش تولید بدون دریافت پول به مردم واگذار شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تسهیلات بسیار مناسبی در قانون جهش تولید مسکن که مجلس مصوب و ابلاغ کرده، پیش‌بینی شده است و همچنین خدماتی وجود دارد که دولت به رایگان در اختیار مردم قرار می‌هد.

قاسمی با اعلام این مطلب که سامانه وزارت راه و شهرسازی بزودی راه‌اندازی می‌شود، گفت: موضوع جهش تولید مسکن متقاضی محور است با توجه به تجربه‌های دریافتی از مسکن مهر و مسکن ملی در مناطقی خانه احداث خواهد شد که متقاضی واقعی وجود داشته باشد.

او با اشاره به اینکه بخشی از ساخت مسکن به احداث واحد‌های مسکونی روستایی تعلق دارد، گفت: تسهیلات بسیار مناسبی برای ساخت مسکن برنامه‌ریزی شده است و تمامی متقاضیان واقعی مسکن در سامانه ثبت نام کنند تا با برنامه ریزی بتوانیم کار را آغاز کنیم.

وزیر راه و شهرسازی که نماینده معین هیئت دولت در شهرستان‌های کنگان و دیر در سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان بوشهر تعیین شده است با شماری از اعضای شورای اسلامی شهرستان کنگان نشست دارد.

بازدید از پل تقاطع دوراهک، جاده وفاق کنگان - دیر و پیچ‌های جاشک در اتوبان دیر - بوشهر و نشست با اقشار مختلف مردم دیر نیز از برنامه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی در شهرستان دیر است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۶.۹۹°