مشکلات بوشهر با تکیه بر ظرفیت‌های استان برطرف می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۶۹۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۲
رئیس جمهور در ششمین سفر استانی در بوشهر: مشکلات بوشهر با تکیه بر ظرفیت‌های استان برطرف می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در ششمین سفر استانی رئیس جمهور، امروز، مردم استان بوشهر میزبان حجت الاسلام والمسلمین رئیسی و هیئت دولت هستند.
رئیس جمهور در بدو ورود به بوشهر: خداوند به استان بوشهر ظرفیت‌های کم نظیری عنایت کرده است. بوشهر در بخش‌های کشاورزی، صنعتی به ویژه صنعت نفت و قرار گرفتن در کنار دریا ظرفیت‌های بالایی دارد و با این ظرفیت‌ها سخن گفتن از محرومیت و بیکاری در استان دشوار است. ان شاالله بتوانیم گام‌های ماندگاری در استان بوشهر برداریم.
 
بازدید از انبار‌های اموال تملیکی بوشهر
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی: باید همت شود تا هرچه زودتر تکلیف اموال موجود در انبار‌های سازمان اموال تملیکی در سراسر کشور مشخص شود.
رئیسی در بازدید از انبار‌های اموال تملیکی بوشهر اظهار داشت: از مرجع قضائی انتظار داریم که هر چه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف پرونده‌های اموال تملیکی اقدام کنند.
رئیس جمهور تصریح کرد: نباید به گونه‌ای عمل شود که گذشت زمان از ارزش این کالا‌ها بکاهد. دادستان‌ها باید پرونده‌های مرجع قضائی و تعزیرات را تعیین تکلیف کنند. رئیسی افزود: گذشت زمان باعث خسارت می‌شود. این زمان هم برای دولت و هم برای صاحب مال باعث خسارت است، در صورتی که قرار باشد این اموال مسترد شود.
وی مشکل اموال تملیکی را مشکلی ساختاری دانست و خاطرنشان کرد: امروز هم مشکل حل شود بار دیگر شاهد تکرار این مشکلات هستیم، باید مشکلات به صورت ساختاری حل شود.
رئیسی با اشاره به اینکه انبار‌های متعددی در نقاط مختلف کشور وجود دارد که تصویر مناسبی ندارند، تاکید کرد: ساختار سازمان اموال تملیکی باید به صورت عمیق اصلاح شود.
وی بیان کرد: طی سه ماه آینده بازنگری در ساختار اموال تملیکی و تعیین تکلیف اموال موجود در این انبار‌ها انجام شود.
 
بازدید رئیس جمهور از راه آهن شیراز _ بوشهر _ عسلویه
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی: پیشرفت ۲۰ درصدی این پروژه در مدت زمانی که تاکنون سپری شده، پیشرفتی که مورد انتظار بوده نیست و باید یک جهش صورت پذیرد.
 
دیدار با روحانیون، نخبگان، جوانان و قشر‌های مختلف مردم، بازدید از برخی طرح‌ها و حضور در جلسه شورای اداری و نشست با خبرنگاران از جمله برنامه‌های سفر یک روزه رئیس جمهور به بوشهر است.
طبق برنامه ریزی صورت گرفته وزرای راه و شهرسازی، نفت، اقتصاد، نیرو و جهاد کشاورزی به نمایندگی از رئیس جمهور در شهرستان‌های استان بوشهر برای بررسی مشکلات و مطالبات مردم حضور می‌یابند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۸۴°    ۱۴.۹۹°