ایجاد معاونت فناوری با هدف تولید ثروت از دانش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 28 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۷۱۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: راه اندازی معاونت فناوری در وزارت علوم هیچ گونه موازی کاری با معاونت علمی ریاست جمهوری نخواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

زلفی گل  افزود: ما سعی می‌کنیم این معاونت تفکیک وظایفی با آن نهاد داشته باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، درباره چرایی ایجاد معاونت فناوری در وزارت علوم، افزود: در حال حاضر پارک‌های علم و فناوری زیر مجموعه معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم هستند. این در حالی است که دایره فعالیت این معاونت فعلی بسیار زیاد است. ما با اجرایی کردن این طرح به دنبال این هستیم که تا بتوانیم در راستای تولید ثروت از دانش جدی‌تر عمل کنیم.

وی ضمن اشاره به اینکه پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و هیئت امنای آن‌ها نیاز به یک توجه ویژه دارند، خاطرنشان کرد: پارک‌ها و مراکز رشد قوانین خاص خودشان را دارند و سعی می‌کنیم بهای بیشتری به فناوری و نوآوری دهیم و بنا داریم انرژی بیشتری در حوزه‌هایی بگذاریم که منجر به تولید، اشتغال پذیری و اشتغال زایی شود.

زلفی گل در پاسخ به این سوال که آیا ایجاد این معاونت به نوعی موازی کاری با معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری محسوب نمی‌شود؟ گفت: ما سعی می‌کنیم معاونت فناوری در وزارت علوم تفکیک وظایفی با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری داشته باشد و در چهارچوب مشخص فعالیت کند.

وزیر علوم ادامه داد: معاونت علمی و فناوری در واقع تا یک سطحی از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند و ما هم سعی می‌کنیم تا یک اندازه‌ای حمایت خود را از شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم. وزارت علوم و معاونت علمی هر دو در یک تیم هستند و هر موقع این احساس را داشته باشیم، می‌توان در کنار هم برای پیشبرد امور کشور هم افزایی و همکاری لازم را در دستور کار خود قرار دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۵۹°    ۱۷.۹۹°