صعود یوسفی و ساروی به فینال و حذف مردانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۷۴۷
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
در ادامه مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، محمدهادی ساروی و علی اکبر یوسفی با شکست حریفان خود به دیدار نهایی اوزان ۱۳۰ کیلو و ۹۷ کیلوگرم راه یافتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  نماینده سنگین وزن کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی با پیروزی در مرحله نیمه نهایی به فینال راه یافت.

مرحله نیمه نهایی رقابت‌های سه وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان امروز در شهر اسلو نروژ پیگیری شد که در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی ملی‌پوش کشورمان به مصاف یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز جهان از شیلی رفت. یوسفی در این دیدار با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد و به فینال رسید.

یوسفی پیش از این پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۱ داوید اوواسپیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر ۱ اسکار مارویک از نروژ را از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد.
 
در وزن ۹۷ کیلوگرم این رقابت‌ها نیز محمدهادی ساروی از کشورمان به مصاف نیکولوز کاخلاشویلی از ایتالیا رفت. ساروی در این دیدار با نتیجه ۵ به صفر برنده شد و به فینال رسید.

محمدهادی ساروی پیش از این پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ به ۴ آرتور سارگسیان قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از روسیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ به ۱ گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
 
 اما مهرداد مردانی نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم کشورمان از دور رقابت‌های کشتی فرنگی جهانی سال ۲۰۲۱ نروژ حذف شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم مهرداد مردانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۳ رضوان آرنات دارنده مدال برنز اروپا از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب گئورگ غریبیان قهرمان اروپا از ارمنستان شد.

غریبیان در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۹ بر ۶ مغلوب ویکتور سیابانو از مولداوی شد و با این شکست مهرداد مردانی نیز از دور رقابت‌ها حذف شد.

پیکار‌های مقدماتی سه وزن ۶۰، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم از ساعت ۱۲ امروز (جمعه) به وقت تهران در سالن جوردال آمفی شهر اسلو پایتخت نروژ آغاز شد و مسابقه‌های نیمه‌نهایی نیز از ساعت ۱۸:۱۵ آغاز شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۷۹°    ۱۳.۹۹°