ثبت‌نام متقاضیان قانون جهش تولید مسکن تا ۱۰ روز آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 28 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۷۷۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا دو روز آینده نشانی سامانه طرح جهش تولید مسکن را مشخص می‌کنیم، گفت: ثبت‌نام متقاضیان از حدود ۱۰ روز دیگر شروع می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سامانه ثبت‌نام از متقاضیان واحد‌های طرح جهش تولید و تأمین مسکن آماده شده، اما اصلاح برخی موارد مثل میزان سود بانکی و میزان بار مالی که برای متقاضیان در نظر گرفته می‌شود حدود ۱۰ روز زمان می‌برد.

معرفی نشانی سایت جهش تولید مسکن تا دو روز آینده

وی افزود: در جلسه شورای عالی مسکن که چهارشنبه گذشته برگزار شد برخی اعضای حاضر، موارد و ابهاماتی را مطرح کردند که رئیس‌جمهوری دستور داد این موضوعات رسیدگی و نتیجه قطعی اعلام شود؛ بنابراین منتظریم که اگر بعضی آقایان نظر اصلاحی یا ابهامی دارند در جلسات رو در رو مطرح کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: با توجه به وجود سامانه اقدام ملی، زیرساخت لازم برای ثبت‌نام وجود دارد. فقط ممکن است اسم و نشانی سایت تغییر کند که می‌توانیم فردا یا پس‌فردا اعلام کنیم، اما همان‌طور که گفتم زمان ثبت‌نام به بعد از نشست با دستگاه‌های ذی‌ربط به‌ویژه بانک مرکزی موکول می‌شود.

ساخت دو میلیون واحد مسکونی در کشور

محمودزاده با بیان اینکه در سال اول دو میلیون واحد مسکونی به مرحله اجرا می‌رسد، گفت: برنامه اجرای دو میلیون واحد در سال اول آماده شده که ۶ تفاهم‌نامه در حضور رئیس‌جمهوری به امضا رسیده است. دو میلیون واحد را در سال دوم شروع می‌کنیم که طی یک دوره چهار ساله امکان اتمام وجود چهار میلیون واحد وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: برای دهک‌های اول تا سوم، شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر و مسکن روستایی حداکثر مساعدت دولت انجام می‌شود. این تسهیلات شامل زمین رایگان، کاهش میزان سود تسهیلات، افزایش میزان وام نسبت به قیمت تمام شده، تخفیف یا معافیت از هزینه‌های خدمات مهندسی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: همان‌طور که در طرح اقدام ملی یارانه دولتی وجود نداشت، در طرح جهش مسکن نیز قرار نیست دولت یارانه مستقیم بدهد بلکه صندوق ملی مسکن ایجاد شده که عمده‌ترین کارکرد آن تقبل این مسئولیت است که قیمت تمام شده با توان اقتصادی خانوار‌ها به هم نزدیک شود. این موضوع می‌تواند کمک‌های مختلف مثل کاهش میزان سود تسهیلات باشد.

به گفته محمودزاده، سیستم بانکی تسهیلات را بر اساس نرخ مصوب شورای پول و اعتبار پرداخت می‌کند و یارانه سود را بر عهده نمی‌گیرد. در واقع تولید نقدینگی یا تولید پول صورت نخواهد گرفت و اثرات تورمی نخواهد داشت.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۵۹°    ۱۷.۹۹°