نیاز کشور به ۳۵ میلیون متر مربع فضای آموزشی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۷۹۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: بر اساس استانداری که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بر اساس مطالعات دانشگاه‌های کشور تدوین شده است به ازای هر دانش آموز در کشور به ۸/۴ متر مربع زمین نیاز داریم که این میزان اکنون ۵/۳ متر مربع است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای علی شهری در ارتباط با برنامه روی خط خبر گفت: بر اساس سرانه‌های موجود در کشور حدود ۵/۳ متر مربع فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در اختیار داریم که تفاوت این عدد یا سرانه استاندارد و ضرب آن در تعداد دانش آموزان نشان می‌دهد ما حدود ۳۵ میلیون متر مربع برای تامین فضا‌های آموزشی کشور نیاز داریم.
وی تصریح کرد: بر این اساس حدود ۶۰ میلیون متر مربع فضا‌های آموزشی کشور را باید به ۹۵ میلیون متر مربع برسانیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، حضور خیرین را در احداث مدارس و فضا‌های آموزشی بسیار دلگرم کننده دانست و افزود: در سال‌های اخیر این مشارکت به میزان قابل توجه‌ای افزایش یافته است و اکنون نیز بالغ بر نیمی از فضا‌های آموزشی به کمک خیرین در حال احداث است.

آقای شهری گفت: آنچه به شدت به آن نیاز داریم آن است که فضا‌های آموزشی فرسوده جمع آوری شود و اقدامات خوبی هم با کمک دولت و مجلس و خیرین در این زمینه انجام شده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۱۱.۹۹°