تاریخ‌سازی کشتی فرنگی با ۴ فینالیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 16 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۷۸۳۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۱
مسابقات ۷ وزن از ۱۰ وزن رقابت‎‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان طی روز‌های ۱۵ تا ۱۷ مهرماه برگزار شد که در پایان تیم ایران به ۲ مدال طلا و ۲ مدال برنز دست یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 در پایان مسابقات ۷ وزن کشتی فرنگی، محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا و محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن ۸۲ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در سه وزن پایانی نیز میثم دلخانی و محمدرضا گرایی به ترتیب در اوزان ۶۳ و ۶۷ کیلوگرم در دیدار فینال حضور دارند که امشب به مصاف حریفان خود می‌روند.
در پایان مسابقات ۷ وزن نخست تیم روسیه با ۱۳۰ امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد و تیم‌های ایران و جمهوری آذربایجان به ترتیب با ۹۶ و ۸۷ امتیاز در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

امروز روسیه در وزن ۶۷ کیلوگرم فینالیست دارد و در ۲ وزن دیگر نیز شانس کسب مدال برنز دارند و به نوعی گام بلندی را برای قهرمانی برداشته‌اند.

در طول ۶۰ سال گذشته و از پیکار‌های جهانی ۱۹۶۱ یوکوهاما تاکنون سابقه نداشته که تیم ملی در پیکار‌های جهانی ۴ فینالیست داشته باشد.

رده‌بندی نفرات برتر ۷ وزن نخست به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: ۱- کن ماتسویی (ژاپن) ۲- امین صفرشایف (روسیه) ۳- الدانیز عزیزلی (جمهوری آذربایجان) و نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) ۱۱- سجاد عباس‌پور (ایران)

۶٠ کیلوگرم: ۱- ویکتور چیوبانو (مولداوی) ۲- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) ۳- استپان ماریانیان (روسیه) و موراد ممدوف (آذربایجان) ۸- مهرداد مردانی (ایران)

۷۲ کیلوگرم: ۱- مالخاز آمویان (ارمنستان) ۲- سرگئی کوتوزوف (روسیه) ۳- گئورگ ساهاکیان (ارمنستان) و کریستوپاس اسیوا (لیتوانی) ۵- محمدرضا مختاری (ایران)

۷۷ کیلوگرم: ۱- رومن ولاسوف (روسیه) ۲- سانان سلیمان‌اف (جمهوری آذربایجان) ۳- محمدعلی گرایی (ایران) و رولاند شوارز (آلمان)

۸۲ کیلوگرم: ۱- رفیق حسین‌اف (جمهوری آذربایجان) ۲- برهان آکبوداک (ترکیه) ۳- پژمان پشتام (ایران) و آکیف (روسیه)

۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدهادی ساروی (ایران) ۲- الکس زوکه (مجارستان) ۳- آرتور سارگسیان (روسیه) و تریسی هانکوک (آمریکا)

۱۳۰ کیلوگرم: ۱- علی‌اکبر یوسفی (ایران) ۲- زورابی گدخوری (روسیه) ۳- یاکوبی کاجایا (گرجسان) و اسکار مارویک (نروژ)
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲.۵۹°    ۵.۹۹°