کورتون و رمدسیویر جایی در درمان سرپایی ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 28 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۸۷۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: کورتون و رمدسیویر جایی در درمان سرپایی کرونا ندارد و مربوط به بیماران بستری و در موارد تنفسی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر قاسم جان بابایی در جلسه هفتگی کمیته کشوری مقابله با کرونا افزود: خوشبختانه موارد ابتلا و بستری سیر نزولی دارد و اثر واکسیناسیون به خوبی در این موارد مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: در کمیته ملی مقابله با کرونا در این هفته به نباید‌های دارویی درمان این بیماری اشاره شد، زیرا موارد سرپایی کرونا درمان دارویی نیاز ندارد و حتی آزمایش و سی تی اسکن هم در موارد سرپایی لازم نیست.
معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در بیماران سرپایی اولویت رعایت فاصله گذاری و جداشدن از سایر افراد به منظور جلوگیری از انتقال بیماری است و درمان دارویی با کورتون با رمدسیویر در درمان خانگی جایی ندارد.

وی گفت: استفاده از کورتون در مطب یا کلینیک‌ها جز نبایدهاست و هر نوع بی توجهی به این موضوع به شیوع عفونت‌های قارچی می‌انجامد.

وی با بیان اینکه مؤثرترین اقدام حمایتی برای بیماران استفاده از اکسیژن است ادامه داد: استفاده از اکسیژن در حد مطلوب می‌تواند مرگ و میر را به صفر برساند.

آقای جان بابایی گفت: شیوه نامه‌های دارویی درمان کرونا در کشور مطابق با تحقیقات جهانی است و کمبودی در زمینه دارو‌های درمان کرونا نداریم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به این واقعیت که کاهش آمار‌های کرونایی شکننده است، گفت: همه‌ی اساتید و متخصصان دانشگاهی تاکید دارند، آنچه روند رو به کاهش آمار‌های کرونایی را حفظ خواهد کرد، رعایت هاست.
 

جلسه کمیته علمی مقابله با کرونا با حضور معاون درمان و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، متخصصان بیماری‌های عفونی و ریه و جمعی دیگر از متخصصان کشور در بیمارستان قلب رجایی برگزار شد. در این جلسه جدید‌ترین درمان‌های دارویی و اثر بخشی یا بی اثر بودن دارو‌ها به همراه دارو‌های جدیدی که در جهان برای درمان کرونا استفاده می‌شود مورد بررسی قرار می‌گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۵۹°    ۱۷.۹۹°