هجوم انگلیسی‌ها به فروشگاه ها از ترس قحطی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۹۴۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
بحران عرضه و تقاضا در انگلستان بدتر شده و نگرانی‌های عمیقی در مورد زنجیره‌های تأمین، افزایش قیمت‌های انرژی و کمبود نیروی کار به وجود آورده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، بحران عرضه و تقاضا در انگلستان بدتر شده و نگرانی‌های عمیقی در مورد زنجیره‌های تأمین، افزایش قیمت‌های انرژی و کمبود نیروی کار به وجود آورده است. این شرایط باعث شده تا میلیون‌ها شهروند این کشور به خرید هجوم آورده تا قبل از کریسمس مایحتاج خود را ذخیره کنند.

داده‌های اداره ملی آمار نشان می‌دهد حدود ۸ میلیون انگلیسی در ۲ هفته بین ۲۲ سپتامبر تا ۳ اکتبر نتوانسته‌اند مواد غذایی ضروری خود را تهیه کنند، در حالی که ۱ نفر از هر ۶ نفر گفته‌اند در تهیه اقلام غیر ضروری هم مشکل داشته‌اند.

۲ سوم خریداران انگلیسی که در نظرسنجی مجله خرده‌فروشی انگلیسی گروسر شرکت کرده‌اند در مورد چشم‌انداز تهیه مواد غذایی و نوشیدنی در ایام کریسمس، به شدت نگران بوده‌اند.

گزارش ها حاکی از آن است که صد‌ها هزار مصرف‌کننده انگلیسی تحویل کالا‌های مورد نیاز خود برای کریسمس را رزرو کرده‌اند. تنها فروشگاه زنجیره‌ای ویت‌روز ۲۲ هزار میز ناهار خود را برای روز اول کریسمس رزرو کرده است.

در روز‌های اخیر اقتصاد انگلستان با بحران‌های زیادی روبرو شده است که عوامل مختلفی مانند پاندمی کرونا، افزایش شدید قیمت گاز و روابط تجاری و مهاجرتی جدید با اتحادیه اروپا در آن مؤثر بوده‌اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۴°    ۱۵.۹۹°