واکسیناسیون در ایران سرعت خوبی دارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 30 دی 1400
کد خبر : ۸۲۷۹۴۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: نظام سلامت ایران می‌تواند برای سایر کشور‌های منطقه به ویژه در حوزه بهداشت و بکارگیری نیرو‌های ارزشمندی مانند بهورزان، الگو باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکتر جعفر حسین در حاشیه دیدار نمایندگان سازمان‌های بین المللی در ایران با وزیر بهداشت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: مراکز بهداشتی ایران تجربه مناسبی برای پاسخ به نیاز‌های جامعه دارند. در ایران با وجود تحریم ها، اکثر شاخص‌های بهداشتی و سلامت همانند سلامت نوزادان، مادران باردار، دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی و پوشش بیمه سلامت در شرایط مناسبی قرار دارند.

وی افزود: خوشبختانه روند واکسیناسیون در ایران علیه کرونا سرعت خوبی دارد و توصیه سازمان جهانی بهداشت برای محافظت بیشتر مردم در برابر این بیماری، تزریق هر دو دُز واکسن است، چون دریافت دُز اول به تنهایی، تاثیر زیادی برای محافظت از افراد ندارد و لازم است که هر دو دُز واکسن، در فاصله زمانی تعیین شده، تزریق شود.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: واکسن، ویروس کرونا را نمی‌کُشد بلکه بدن را مقاوم می‌کند و اثرات مخرب در سلامت مردم، ایجاد نخواهد شد. واکسن می‌تواند ایمنی جمعی در مقابل ویروس را به جامعه بدهد. هر قدر پوشش واکسیناسیون بیشتر شود، ویروس کرونا ضعیف‌تر می‌شود البته واکسیناسیون در مقابل کرونا شاید باعث حذف و ریشه کنی این بیماری نشود، اما از اثرات مخرب آن، می‌کاهد.

دکتر حسین خاطرنشان کرد: حمایت‌های سازمان جهانی بهداشت نه تنها از ایران بلکه از سایر کشور‌های عضو آن همانند دوران کرونا و قبل از آن به ویژه در تهیه لوازم و تجهیزات، ظرفیت سازی و توانمندسازی سیستم سلامت، تلاش برای افزایش دسترسی مردم به تجهیزات و امکانات بهداشتی و درمانی ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در برخی کشورها، مقاومت‌هایی علیه واکسیناسیون وجود دارد و از ابتدای شیوع کرونا نیز اطلاعات نادرستی در مورد این بیماری در دنیا و پس از آن در مورد واکسن ها، منتشر شد که این مسائل، برای سلامت مردم، مخرب است. اگر جمعیت ۷ و نیم میلیارد نفری جهان تا حد قابل توجهی واکسن کرونا را تزریق نکنند، پاندمی پایان نمی‌یابد.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: نظام سلامت و وزارت بهداشت به تنهایی نمی‌تواند به موفقیت‌های قابل توجهی در واکسیناسیون و مصون سازی جامعه دربرابر کرونا اقدام کند و لازم است که سایر سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی و غیردولتی به ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد و داوطلب نیز برای ترغیب و تسریع در واکسیناسیون علیه کرونا و رسیدن به ایمنی جمعی، به میدان بیایند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵.۲۱°    -۰.۰۱°