۵۰ درصد فعالیت پلیس فتا، متمرکز بر آموزش کودکان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۷۹۸۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
معاون اجتماعی پلیس فتا اعلام کرد: در دو سال گذشته پلیس فتا ۵۰ درصد توان خود را روی آموزش کودکان متمرکز کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رامین پاشایی در گفتگوی ۱۸:۳۰ در خصوص مخاطراتی که کودکان را در فضای مجازی تهدید می‌کند گفت: مهمترین پرونده‌هایی که علیه کودکان و نوجوان اتفاق می‌افتد در خصوص همین فضای مجازی است.

او با بیان اینکه هیچ گاه به اندازه این دو سال کرونایی درگیر فضای مجازی نبودیم افزود: هرجا که فضای مجازی باشد مجرمان سایبری هم هستند و جرائم هم اتفاق می‌افتد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ادامه داد: یکی از این جرائم، زورگیری و قلدری‌های فضای مجازی است که متاسفانه در کشور ما هیچ محدودیتی برای استفاده کودک ۴ ساله تا فرد ۹۰ ساله از محتویات پیام رسان‌ها در فضای مجازی وجود ندارد.

او گفت: پیش از این، نوجونان ناآگاهانه وارد این فضا شده بودند و تفریحات خود را برمبنای این فضا‌ها قرار داده بودند که در سال‌های اخیر خوشبختانه والدین در این فضا ورود کرده و پا به پای معلمان آموزش کودکان را به عهده گرفته اند.

معاون اجتماعی پلیس فتا اعلام کرد: در حال حاضر ۲۵ دستگاه، نهاد و وزارتخانه در حوزه پیشگیری‌ها در فضای مجازی فعالیت می‌کنند.

او تاکید کرد: در دو سال گذشته پلیس فتا ۵۰ درصد توان خود را روی آموزش کودکان متمرکز کرده است.

برگزاری انواع همایش‌های داستان نویسی، خاطره نویسی، مسابقات عکس و نقاشی و پویش ارتباط کودکان با پلیس از فعالیت‌های پلیس فتا در این زمینه است.
 
سرهنگ پاشایی درخصوص تمهیدات پلیس فتا برای ارتباط با کودکان این طور توضیح داد:

او در ادامه راهکارهایی برای پیشگیری از مشکلات احتمالی ناشی از استفاده کودکان از فضای مجازی پیشنهاد داد و افزود: با توجه به فعالیت آموزشی دانش آموزان در فضای مجازی برای حفظ امنیت فرزندان در این محیط، باید تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی دستگاهی را که دانش آموز از آن استفاده می‌کند به طور مرتب بررسی کرده و تنها زمانی که امکان نظارت بر فرزند را دارید اینترنت را در اختیار او قرار دهید.

اوبه خانواده‌ها توصیه کرد: در این ایام بیش از گذشته مراقب بوده و از یک سری نرم افزارهای خاص مثل کنترل والدین استفاده کنند تا در این ایام که سطح دسترسی کودکان و نوجوانان به اینترنت، فضای سایبری و شبکه‌های اجتماعی به واسطه آموزش‌های مجازی بیشتر شده، شاهد بروز حوادث سایبری نباشیم.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۹°    ۱۷.۹۹°