نیمی از آسمان کشور درگستره رزمایش مدافعان آسمان ولایت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 09 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۰۰۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴
رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ با رمز یا رسول الله (ص) در منطقه کویر مرکزی آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این رزمایش با استقرار سامانه‌های بومی موشکی، راداری، اطلاعات شناسایی، جنگ الکترونیک و شبکه دیده بانی بصری در حال برگزاری است. هدف این رزمایش، ارتقای آمادگی رزمی یگان‌ها، ایجاد بازدارندگی، ارزیابی سامانه‌های بومی پدافند هوایی برای مقابله با تهدیدات متنوع است.
 
فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: استفاده از فناوری‌های نوین از جمله ویژگی‌های برجسته این رزمایش است.
 
امیر سرتیپ «قادر رحیم زاده» فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) کشور گفت: مرحله عملیاتی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ از بامداد فردا سه شنبه (۲۰ مهر) با حضور یگان‌های برگزیده نیروی پدافند هوایی ارتش، نیروی هوافضای سپاه و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه کویر مرکزی ایران برگزار می‌شود.

سرتیپ رحیم زاده افزود: رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ به منظور ارتقای آمادگی رزمی یگان‌ها، ایجاد بازدارندگی، ارزیابی سامانه‌های بومی پدافند هوایی برای مقابله با تهدیدات متنوع، پرحجم و دفاع همه جانبه و ۳۶۰ درجه در فضای جنگ الکترونیک و سایبری، ارتقاء سطح دانش و مهارت کارکنان عملیاتی و فنی، اشراف اطلاعاتی و تمرین هم‌افزایی و هماهنگی مراکز فرماندهی و کنترل ارتش و سپاه در قالب شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور برگزار می‌شود.

فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) با بیان اینکه تمامی تکنیک و تاکتیک‌های بکار گرفته شده در این رزمایش ترکیبی، بومی و خلاقانه است که متناسب با ساختار‌ها و تهدیدات روز دنیا طرح‌ریزی و اجرا خواهد شد، گفت: استفاده از فناوری‌های نوین از جمله ویژگی‌های برجسته این رزمایش است.

سرتیپ رحیم زاده تصریح کرد: دفاع از مراکز حساس و حیاتی با اجرای اقدامات آفند جنگالی و سایبرالکترونیکی، دفاع در برابر تهاجم هواپایه دورایستا، مهمات هوشمند، موشک‌های کروز و هواپیما‌های باسرنشین و بدون سرنشین پنهانکار از دیگر برنامه‌های این رزمایش است.
 
 
امیر سرتیپ صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش هم در ارتباط با شبکه خبر گفت: در اولین روز رزمایش توانستیم به همه اهدافی که از پیش برای این رزمایش تعیین کرده بودیم، دست پیدا کنیم.

وی افزود: تمام تجهیزاتی که در این رزمایش استفاده شده بومی و لبه فناوری به روز تجهیزات دنیا است.

امیرسرتیپ صباحی فرد تصریح کرد: دشمنان بدانند که قدرت پدافند هوایی ایران در منطقه و در دنیا به حدی رسیده است که می‌تواند با هر حرکتی در آسمان برخورد کند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۴°    ۱۶.۷۹°