شرایط بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 08 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۰۰۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
معاون آموزشی وزیر علوم گفت: اعلام تاریخ آموزش حضوری دانشجویان (۱۵ مهر و ۱۵ آبان) به منزله الزام آموزش حضوری نیست بلکه دانشگاه‌ها می‌توانند از این تاریخ برای بازگشایی برنامه‌ریزی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 علی خاکی‌صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه در خصوص تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا به منظور آغاز آموزش حضوری دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی از ۱۵ مهرماه و دانشجویان کارشناسی از ۱۵ آبان ماه گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه‌ای ابلاغ کرد که در آن تأکید شده است دانشگاه‌ها می‌توانند آموزش حضوری خود را آغاز کنند و به دلیل اینکه مصوبات این ستاد قانونی است بنابراین ملزم به عملی کردن آن هستیم.

وی افزود: وزارت علوم باید پس از ابلاغ این مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا سازوکارهای اجرای این مصوبه که لازم الاجرا و قانونی است را ابلاغ کند.

خاکی صدیق اعلام کرد: به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تأکید کردیم باید از ۱۵ آبان ماه برنامه‌های خود را برای شروع حضوری کلاس‌ها انجام دهند،‌ اما این‌گونه نیست که تمام دانشگاه‌ها ملزم به آموزش حضوری از ۱۵ آبان ماه باشند؛ صرفا دانشگاه‌هایی که می‌توانند شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند باید سازوکارهای آموزش حضوری خود را اعلام کنند.

وی اظهار کرد: آموزش حضوری دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا باید از ۱۵ مهرماه آغاز می‌شد و دانشجویان کارشناسی از ۱۵ آبان ماه براساس تصمیم دانشگاه‌ها می‌توانند آموزش حضوری خود را آغاز کنند، البته این تاریخ‌ها به معنی آغاز حضوری آموزش نیست بلکه دانشگاه‌ها می‌توانند از این تاریخ برنامه ریزی‌های خود را در زمینه مصوبه ستاد اجرایی کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم بیان کرد: بازگشایی حضوری آموزش در دانشگاه‌ها به صورت مشروط است و دانشگاه‌هایی که بتوانند سازوکارهای این شیوه آموزش و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را اجرایی کنند باید این مصوبه را اجرایی کنند و تمامی دانشگاه‌ها نمی‌توانند به دلیل مسائل لازم برای هماهنگی خوابگاه‌ها و غیره آموزش حضوری خود را آغاز کنند.

وی تأکید کرد: تا موقعی که دانشجویان دو دُز از واکسن کرونا را نزده باشند، حضورشان در دانشگاه‌ها مشروط است و تزریق دو دُز واکسن برای حضور در دانشگاه‌ها اجباری است و دانشجویانی که واکسن نزنند نمی‌توانند به صورت حضوری در محیط دانشگاه حاضر شوند.

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: به منظور واکسیناسیون دانشجویان برای از سرگیری آموزش حضوری نامه‌ای از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا داده شده است که براساس آن دانشجویان و اساتید برای حضور در کلاس‌های آموزشی باید حتما کارت تزریق دو دُز واکسن را داشته باشند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۵۹°    ۱۳.۹۹°