تحریم و تحریف دو جنگ جدی مقابل جبهه انقلاب است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۰۳۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
رئیس مجلس شورای اسلامی تحریم و تحریف را دو جنگ جدی مقابل جبهه انقلاب دانست و گفت: ما باید در عرصه اقتصادی در این جنگ رسانه‌ای موفق باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای قالیباف در اختتامیه دومین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر جبهه مقاومت و دفاع از حرم با عنوان جایزه سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره مشکلاتی که امروز در کشور دیده می‌شود به بیان عوامل موفقیت انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس و نیز موفقیت محور مقاومت در شکل گیری مدافعان حرم و مبارزه با تروریسم پرداخت و تاکید کرد: اندیشه امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی در دهه‌های گذشته پرثمر بود و آنچنان مدیریت شد که در مقابل دشمنان پرقدرت ایستادگی کردیم، اما باید بپذیریم که در اداره کشور دچار ضعف‌ها واشکالاتی هستیم.

وی تصریح کرد: با صراحت بگویم که علت آن دور شدن از سنت‌های الهی و دور شدن از خداباوری، خودباوری و مردم باوری است که باعث ضمانت تداوم انقلاب اسلامی بود و اگر اگر با الگوی دولتی عمل می‌شد نه دفاع مقدسی شکل می‌گرفت نه مدافعان حرم.

آقای قالیباف با بیان اینکه در جامعه‌ای که ربا یعنی جنگ با خدا و ریا حاکم باشد نباید انتظار موفقیت داشت گفت: ما مردم را از عرصه اجتماعی و اثرگذاری دور کردیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به الگوی شکل گیری مدافعان حرم و مقابله با تروریسم داعش گفت: مبتنی بر سنت‌های الهی و مردم باوری یعنی همان الگوی دفاع مقدس مدافعان حرم در منطقه شکل گرفتند که با داعش جنگیدند درحالی که هیچ ارتشی نتوانست مقابل داعش ایستادگی کند.

وی افزود: مدافعان حرم یگان‌ها و لشکر‌هایی بودند که اعضای آن از روستا‌ها و شهر‌های مختلف جهان اسلام آمدند و زیر مکتب اسلام و قران کنار هم جمع شدند یعنی همان تکیه بر مردم و در دوران دفاع مقدس نیز همین شرایط حاکم بود و همین مردم از گوشه گوشه کشور آمدند و کنار هم جمع شدند و توانستند آن رشادت‌ها را در دفاع مقدس بیافرینند.

رئیس قوه مقننه با بیان این پرسش که آیا این فرهنگ مردم داری و اعتماد به سنت‌های الهی در اقتصاد، کارافرینی، اقتصاد دانش بنیان، اقتصاد دیجیتالی، مدیریت و ... هم دیده می‌شود یا نه؟ گفت: این چنین نیست چرا که امروز اقتصاد ما ۸۰ درصد دولتی است درحالی که اگر با الگوی دولتی عمل می‌شد نه دفاع مقدسی شکل می‌گرفت نه مدافعان حرم.

وی با بیان اینکه جنگ به پایان رسیده، اما دفاع همچنان باقی است، افزود: اهل قلم و هنر لباس فاخری به تن می‌کنند که یاد شهدا باقی بماند و این کار همان ارزش فعالیت‌ها در دوران دفاع مقدس را دارد.

اقای قالیباف در ادامه با بیان اینکه در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب، تهدید و فشار‌های متعددی داشتیم، اظهار داشت: از دفاع مقدس تا به امروز دشمنی دشمنان در زمینه‌های مختلف را در اوج خود دیدیم که به دنبال براندازی بودند، اما خدا را شاکریم که با فرهنگ خداباوری و خودباوری مردم که حضرت امام (ره) نیز می‌گفت «ما می‌توانیم»، یعنی به خود باور داریم و همچنین به فرهنگ مردم باوری که انقلاب ثمره آن است، ادامه داده‌ایم.

وی همچنین با بیان اینکه دشمنان به طرق مختلف وارد کارزار با ما شده‌اند، اذعان داشت: هیچ‌گاه دو حزب شیطان و حزب‌الله با هم کنار نمی‌آیند؛ امروز درگیر جنگ‌های اقتصادی و رسانه‌ای هستیم و خط مقدم ما اینجاست، همچنین بر این باوریم که امروز جنگ رسانه‌ای از جنگ اقتصادی اثرگذارتر است و برای موفقیت در جنگ اقتصادی، باید در جنگ رسانه‌ای پیروز شویم.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: دشمنان از گذشته به دنبال تحریف انقلاب و دفاع مقدس بودند و هر حرفی که بوی مکتب امام (ره) و انقلاب را داشته باشد از سوی دشمن مورد حمله واقع می‌شود و اهمیتی ندارد چه کسی آن را می‌گوید لذا جنگ نابرابر و سختی داریم که تهدید، تحریم و دروغ دارد و حتی حرف‌های قشنگ آن‌ها نیز تماما ظلم است.

وی در ادامه با بیان اینکه تحریم و تحریف دو جنگ مهم علیه جبهه انقلاب و حزب‌الله است، عنوان کرد: البته ایمان داریم، چون به سنت‌های الهی پایبند هستیم، پیروز قطعی خواهیم بود و معتقدیم سنت‌های الهی نه تبدیل می‌شود و نه تحویل.

آقای قالیباف با اشاره به اینکه از آغاز انقلاب تاکنون بقای نظام خود را شاهد هستیم، گفت: منظور از جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند این است که جهاد نباید به صورت تعریف و توصیف باشد یعنی موضوعات را باید عمیق و قوی و از رابطه علت و معلولی و به درستی در فضای رسانه‌ای مسموم علیه این فرهنگ دفاع کنیم لذا دست کسانی را که در این زمینه قلم می‌زنند و هنر ایفا می‌کنند را می‌بوسیم چرا که مجاهدت می‌کنند و باید این را زنده نگاه داشت.
 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به افتخارآفرینی مدافعان حرم عنوان کرد: پیش از این موضوع در نشست‌هایی که با دوستان داشتیم سوال می‌کردیم اگر جنگی شود، جوانان به میدان می‌آیند؟ که برخی گفتند بله و برخی می‌گفتند خیر؛ اما در زمان دفاع از حرم دیدیم که به برکت خون شهدا و خداباوری در حین اینکه فضای مادی‌گرایی و زندگی بود، باز هم جوانان شهر‌ها و روستاها، بسیار مظلوم‌تر، به مناطق دوردست‌تر و در شرایط سخت‌تر رفته و در میدان حاضر شدند و خاطرات جنگ را تکرار کردند.

وی انسجام تشیع را به برکت مدافعان حرم دانست و گفت: همدلی که منجر به هم‌افزایی میان اهل سنت و تشیع در مبارزه با ظلم و دور کردن وهابیت و تکفیری‌ها در عراق، لبنان، یمن، سوریه و افغانستان شد، ثمره خون شهدا است لذا سنت‌های الهی در همه دوران‌ها پابرجاست.
اقای قالیباف اضافه کرد: یک دوگانگی ساختگی ایرانی و غیرایرانی از سوی جریان تحریف در حال شکل‌گیری بود که تیر آن‌ها به سنگ خورد و شهید ابومهدی و حاج قاسم در میدان مسلمانان عزیز شدند و آن‌ها که خود را خادمین حرمین می‌دانستند، رسوا شدند که همه این‌ها به برکت خون شهدا بوده لذا باید از آن دفاع کرد تا تحریف نشود.

رئیس قوه مقننه در ادامه با یادآوری این مطلب که امروز جمهوری اسلامی نه تنها بقای خود را با قدرت حفظ کرد و قدرت منطقه‌ای شده است، گفت: بلکه امروز هژمونی آمریکا را نیز در منطقه برهم زده‌ایم و آن‌ها به دنبال به دنبال بازتعریف خود هستند.

وی در ادامه تأکید کرد: در جهاد تبیین آن‌ها که اهل تحلیل، نظر، سخن و منطق هستند، باید صحبت کنند و به خصوص در موضوع افغانستان روشنگری کنند که برخی سوال‌ها مطرح می‌شود که چرا عمق استراتژیک ایران در سوریه، لبنان و عراق است، اما در کابل و پنجشیر نیست؛ لذا تبیین این موضوع برای جامعه و جوانان مهم است که راهبرد ما را بدانند.
اقای قالیباف با بیان اینکه جامعه مدرن امرز مملو از کثرت است و افراد با دیدگاه‌های متفاوت و مشابه زیاد هستند، ابراز کرد: این افراد باید مسائل را به درستی تحلیل کنند تا شک و تردید در اصل مسیر به وجود نیاید البته نقد و رویکرد متفاوت در هر حوزه‌ای وجود دارد که نظیر آن را در زمان جنگ داشتیم که حتی میان فرماندهان لشکر اختلاف نظر وجود داشت، اما اگر باور‌ها تغییر کند و تحریف انقلاب به وجود بیاید، باید در برابر آن ایستاد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز از عزیزانی تقدیر می‌شود که در این جبهه مهم گام گذاشته، قلم می‌زنند و روشنگری می‌کنند.

وی همچنین تصریح کرد: به همان میزانی که در بقای جمهوری اسلامی ایران، اندیشه امام (ره) و انقلاب در دنیا رخ نشان داده و به آن افتخار می‌کنیم، خوب مدیریت کرده‌ایم و در برابر دشمنان پرقدرت ایستاده‌ایم و هر روز باعث قدرت اسلام و عزت مسلمانان شده‌ایم و در تبیین و حفظ این انقلاب، با تفکر امام (ره) پیشرفت کرده‌ایم، اما باید بپذیریم در اداره کشور دچار ضعف‌هایی هستیم که قابل قبول نیست.

اقای قالیباف افزود: با صراحت می‌گویم علت این وضع، فاصله گرفتن از خداباوری، مردم باوری و خودباوری است که باعث ضمانت انقلاب می‌شود، اما متأسفانه مبانی دیگری در اقتصاد، سیاست، فرهنگ و اجتماع بنا نهادیم و سنت‌های الهی را نادیده گرفته ایم.

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: ما درک نکردیم که ربا؛ جنگ با خداست و ریا باعث موفقیت جامعه نمی‌شود؛ اساس انقلاب اسلامی مردم هستند که آن‌ها را از صحنه اقتصاد و فرهنگ دور کرده‌ایم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به الگوی شکل گیری مدافعان حرم و مقابله با تروریسم داعش گفت: مبتنی بر سنت‌های الهی و مردم باوری یعنی همان الگوی دفاع مقدس مدافعان حرم در منطقه شکل گرفتند که با داعش جنگیدند درحالی که هیچ ارتشی نتوانست مقابل داعش ایستادگی کند.
 

وی افزود: مدافعان حرم یگان‌ها و لشگر‌هایی بودند که اعضای آن از روستا‌ها و شهر‌های مختلف جهان اسلام آمدند و زیر مکتب اسلام و قران کنار هم جمع شدند یعنی همان تکیه بر مردم و در دوران دفاع مقدس نیز همین شرایط حاکم بود و همین مردم از گوشه گوشه کشور آمدند و کنار هم جمع شدند و توانستند آن رشادت‌ها را در دفاع مقدس بیافرینند.

وی در ادامه با اشاره به تحولات دوران دفاع مقدس و شکل گیری نیرو‌های مردم مقابل دشمن، گفت: تیپ ۳۲ انصار‌الحسین (ع) همدان شهید همدانی مظلوم و ساده بودند. شهید همدانی را برای اولین بار در عملیات والفجر ۳ در مهران برای آزادسازی ارتفاعات کله‌قندی دیدم، اما قبل از آن تیپ ۳۲ انصار و ۴۱ ثار‌الله را نداشتیم و همه به خاطر حضور مردم شکل گرفتند و در همان جا بود که روحیه شجاعت، متانت و صبر شهید همدانی را دیدم.

آقای قالیباف با اشاره به وضعیت پشتیبانی نیرو‌های نظامی در دفاع مقدس یادآور شد: در زمان وقوع عملیات کربلای ۵ در مرز شلمچه که تنها ۴ کیلومتر تا بصره فاصله داشت، لشکر‌های مختلفی حضور داشتند تا خط را حفظ کنیم و در همان زمان هر وقت به کنج باغ رضوان می‌آمدم می‌دیدم شهید همدانی کنار نیرو‌های خود و زیر آتش سنگین نشسته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه اعتماد به جوانان و مردم باید در حوزه‌های کارآفرینی، اقتصاد دانش بنیان، مدیریت و اقتصاد دیجیتال صورت گیرد، اظهار کرد: در حال حاضر دولت ۸۰ درصد امور را بر عهده گرفته است و علت ضعف ما در اداره کشور به خاطر عدم استفاده از مردم است و این سیستم بوروکراسی و اداری، اجازه تحول نمی‌دهد.

وی با تاکید بر این که اگر با این فرهنگ دولتی می‌خواستیم بجنگیم، جنگ به نتیجه نمی‌رسید و مدافع حرم شکل نمی‌گرفت تصریح کرد: پس باید از این الگو دفاع کرده و به آن افتخار کنیم؛ از عزل بنی صدر تا شکست حصر آبادان تنها حدود ۳۰ تا ۴۰ روز گذشت، مگر در این زمان چه امکاناتی به ما اضافه شد؛ هیچ. صرفا باور‌ها درست شد لذا شایسته‌گزینی و دوری از باندبازی و حزب‌بازی باید مد نظر قرار گیرد؛ شهادت اوج عقلانیت است و برنامه‌ریزی مبتنی بر سنت‌های الهی دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اهدای لوح از برگزیدگان آثار برتر جبهه مقاومت و دفاع از حرم، قدردانی به عمل آورد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۱۰.۹۹°