تکذیب خبر احتمال بازپس گیری مدال جودوکاران کم بینا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 06 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۸۰۳۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
دبیر کمیته ملی پارالمپیک خبر احتمال بازپس گیری مدال دو تن از جودوکاران کم بینا را تکذیب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در پی انتشار خبر احتمال باز پس گیری مدال طلای دو تن از جودوکاران کم بینا در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، محمد تابع دبیر کمیته ملی پارالمپیک در ارتباط با برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: کمیته ملی پارالمپیک ارتباطی در این مورد با ما برقرار نکرده و هیچ نامه‌ای ارسال نکرده است و حتی تماسی با ما گرفته نشده است.

وی افزود: پیگیری ها‌ی ما نشان داده که با فدراسبون جودوی نابینایان و کم بینایان و سازمان مرکزی آن با عنوان ایپسا هم تماسی برقرار نشده و نامه‌ای به انان ارسال نشده است.

وی در تشریح این خبر گفت: ورزشکاران نابینا و کم بینا طی یک روند کلاس بندی و تاید کلاس بندی برای بازی‌های پارالمپیک در دوره بازی‌ها انتخاب می‌شوند.

دبیر کمیته ملی پارالمپیک افزود: ورزشکاران ما دستکم ۵ مسابقه را طی چند سال پشت سر گذاشته اند و پیش از هر مسابقه کلاس بندی ورزشکاران بررسی می‌شود. این ممکن نیست که ورزشکار وارد مسابقه شود مدال بگیرد و بعد کلاس بندی وی چک شودو معمولا قبل از هر مسابقه کلاس بندی صورت می‌گیرد مداراک ورزشکاران بررسی و آزمایشات آنان انجام می‌شودو مجوز ورود به مسابقه را دریافت می‌کنند.

تابع افزود: در بخش فدراسیون ورزشکاران نابینا و کم بینا برخی ورزشکاران نابینای مطلق محسوب می‌شوند. کلاس‌های B۲، ۲ یا ۳، B۳، ۱۲ یا ۱۳، ورزشکاران کم بینا محسوب می‌شوند همه این ورزشکاران کلاس بندی می‌شوند. ورزشکاران ایرانی در این بخش به ویژه در رشته جودو در روز‌های نزدیک به مسابقات پارالمپیک دستکم در ۳ مسابقه شرکت کرده اند که باید کلاس بندی می‌شدند.
 
وی تاکید کرد: در هر دوره کلاس بندی دستکم چهار پزشک متخصص بینایی این ورزشکاران را بررسی می کنند.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۳.۹۹°