ایران، رتبه نخست در ناوگان صید و صیادی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 11 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۰۹۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
رئیس سازمان شیلات ایران از رتبه بیست و ششم کشور در صنعت صیادی در جهان خبر داد و گفت: از نظر ناوگان صید و صیادی در غرب اقیانوس هند، رتبه نخست را داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

خون میرزایی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی، افزود: در صید و صیادی جهان، ایران رتبه بیست و ششم را دارد و در اقیانوس هند رتبه دوم و در غرب اقیانوس هند از نظر ناوگان و صید در رتبه نخست هستیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۱۴۰ هزار صیاد ایرانی در عرصه تولید فعال هستند تصریح کرد: بر اساس برنامه تدوین شده، میزان تولیدات سازمان شیلات در سال گذشته باید یک میلیون و ۳۷۳ هزار تن بود که به دلیل مشکلات مختلف یک میلیون و ۲۶۰ هزار تن آن را محقق سازیم.

رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه در موضوع پرورش ماهی در قفس باید فعالیت‌های خود را توسعه دهیم، گفت: با بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس، به خودکفایی ۹۵ درصدی در تأمین تجهیزات قفس دست پیدا کرده ایم.

وی درباره تحقق فعالیت صیادی افزود: طبق برنامه تولید ۶۶۰ هزار تن مدنظر قرار گرفته بود که با تلاش مضاعف عدد ۷۱۵ هزار تن ثبت شد و همچنین در بخش آبزی پروری ۹۱ درصد برنامه ششم محقق شده است.

خون میرزایی ابراز امیدواری کرد تولید محصولات دریایی و آبزی کشور در سال ۱۴۰۴ به دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن افزایش یابد.

وی تصریح کرد: عمده تلاش ما توسعه آبزی پروری است تا از ذخایر ملی صیانت بیشتری شود و با توجه به این رویکرد‌ها نقش بیشتری در تامین امنیت غذایی داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۱۰.۹۹°