راهکارهای ارتقای جایگاه محیط‌بانان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۸۱۴۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
جانشین یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: با فرض فعالیت ۲ هزار محیط بان به صورت همزمان، هر محیط بان ایرانی بیش از ۱۶ هزار هکتار (۱۶ برابر استاندارد جهانی) را پوشش می‌دهد!
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
منوچهر فلاحی در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان این مطلب افزود: این درحالیست که استاندارد جهانی حفاظت و حراست هر محیط بان، هزار هکتار و حدود ۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور جزء مناطق حفاظت شده است.

او با اشاره به اینکه بر اساس چارت سازمانی باید ۷ هزار و ۳۴۰ نفر نیرو داشته باشیم که اکنون فقط ۳ هزار نفر در سازمان مشغول هستند، گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد کمبود نیرو داریم.

جانشین یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست در تشریح دلایل جذبِ کم نیرو‌های موردنیاز گفت:


او در ادامه به موضوع بازنشستگی محیط بانان اشاره و تاکید کرد: با توجه به این که بالاترین سختی کار را در بین مشاغل ارگان‌های دولتی داریم، بنابراین از مطالبات ماست که بتوانیم سن بازنشستگی این قشر را مانند سایر مشاغل سخت کاهش دهیم، اما هنوز به نتیجه مشخصی دست پیدا نکرده ایم.

منوچهر فلاحی سپس مشکلات یگان حفاظت محیط زیست را یادآور شد و گفت: برخی مسائل این حوزه، انرژی ما را تقلیل می‌دهد، در حالی که اهمیت این مسائل برای ما بیشتر از سایر موارد است؛ یکی از این معضلات، "قانون به کار گیری" سلاح است.

او افزود: این قانون همچنان دارای تفاسیر مختلفی است که مانع به سرانجام رسیدن آن شده است.

او درباره دلایل بلاتکلیفی این قانون توضیح داد:

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۵۱°    ۲۲.۷۹°