آمادگی سپاه برای واکنش‌های سخت و سریع
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۸۲۸۲۳۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروی دریایی سپاه به مرز آمادگی رزمی عملیاتی «واکنش سریع» رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی با تأکید بر اینکه در سیاست‌ها و راهبرد‌های دفاعی ما هیچ گونه عملی، از هیچ دشمنی، در هیچ نقطه‌ای با هیچ مقیاسی نیست که قابل تحمل باشد و ما را وادار به واکنش‌های سرسختانه و سریع نکند، گفت: ما برای هر تهدیدی آمادگی داریم و قدرت دفاعی و تهاجمی ما برای واکنش‌های سخت به هر دشمنی کاملا آماده و سریع است.
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز به منظور بازدید و بررسی روند رو به رشد سطح آمادگی‌های دفاعی – رزمی یگان‌های نیروی دریایی سپاه مستقر در جزایر خلیج فارس و تنگه راهبردی هرمز به جنوب کشور سفر کرد.
سردار سلامی در این بازدید با اشاره به مثبت ارزیابی نمودن سطح آمادگی‌های توان رزمی یگان‌های عملیاتی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ظرف این سال‌های اخیر بخصوص سه سال گذشته نیروی دریایی سپاه به واسطه همت بلند فرماندهان این نیرو و مشخصا فرمانده محترم نیروی دریایی سپاه، برادر عزیزم سردار تنگسیری و همرزمانشان، پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در تمام عرصه‌های قدرت در نیروی دریایی سپاه بلاخص ساخت و تولید شناور‌های پیشرفته، پهپاد‌های برد بلند و موشک‌های هدایت شونده دریا ‍‍‍‍‍‍پایه در کلاس‌های مختلف، داشته اند.
سرلشکر سلامی افزود: نیروی دریایی سپاه با استفاده از سامانه‌های نوین جنگالی توانسته اشرافیت کاملی بر جغرافیای خلیج فارس و تنگه هرمز بدست آوردکه این مهم امروز از افتخارات نیروی دریایی ما است.
سردار سلامی گفت: نیروی دریایی سپاه در آینده‌ای نزدیک به یک نیروی مسلم در تراز انقلاب اسلامی و قاطع برای دفاع از منافع حیاتی کشور عزیزمان در دریا خواهد رسید و به قدرت تعقیب دشمن در اعماق طولانی‌تر دست پیدا خواهد کرد.
سرلشکر سلامی ابراز داشت؛ دشمنان ما باید به این درک از واقعیت قدرت تهاجمی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران و سپاه برسند که در سیاست‌ها و راهبرد‌های دفاعی ما هیچگونه عملی، از هیچ دشمنی، در هیچ نقطه‌ای با هیچ مقیاسی نیست که قابل تحمل باشد و ما را وادار به واکنش‌های سرسختانه، قاطعانه و سریع نکند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه قدرت دفاعی و تهاجمی ما برای واکنش‌های سخت به هر دشمنی کاملا آماده و سریع است، اظهار کرد: ما برای هر سناریویی آمادگی داریم و همانگونه که امروز بخشی از این آمادگی‌ها در کرانه‌های خلیج نیلگون همیشه فارس مشاهده می‌شود و آمادگی‌های لازم در عرصه‌های مختلف قدرت دفاعی ما وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه امروز نیروی دریایی سپاه، با توکل برخداوند متعال و مجاهدت فرمانده و رزمندگان دریا دل آن با استفاده از توان و ظرفیت بالای فکر، خلاقیت و دانش افسران جوان و انقلابی اش برای طراحی، ساخت و تولید هر سازه مورد نیاز راهبرد دفاعی کشورمان، تصریح کرد: همه سامانه‌های استفاده شده در نیروی دریایی سپاه اعم از موشکی، پدافندی، جنگالی، پهپادی، زیر سطحی کاملا بومی و تولید داخل می‌باشد و یگان‌های رزمی شناوری، تکاوری و بسیج دریایی نیروی دریایی ما در سطحی از آمادگی‌های فوق العاده به سر می‌برند که می‌توانند به هر تهدیدی با هر مقیاسی، در هر نقطه‌ای «واکنش سریع» و محکم، پاسخ دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۶.۹۹°