رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان: جنایتکاران را محاکمه کنید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۸۲۸۲۶۵
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱
رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: سرویس‌های امنیتی و قضایی باید به مسئولیت خود عمل کنند و جنایتکاران را محاکمه و مجازات کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "سید هاشم صفی الدین" رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان که امروز بر پیکر شش شهید راه عدالت در بیروت نماز(میت) خواند محاکمه و مجازات جنایتکاران در تیر اندازی به تظاهرکنندگان روز گذشته را خواستار شد.

سید هاشم صفی الدین گفت:سرویس‌های امنیتی و قضایی باید به مسئولیت خود عمل کنند و جنایتکاران را محاکمه و مجازات کنند.

او افزود: در صورت تاخیر در این امر، ما آن‌ها را در ریختن خون مردم بیگناه شریک می‌دانیم و موضوع را پیگیری می‌کنیم.

صفی الدیت افزود: صحنه‌ای که دیروز دیدیم یکی از سناریو‌هایی است که توسط ایالات متحده آمریکا طراحی و مدیریت می‌شود و برخی از اعراب نیز آن را تأمین مالی می‌کنند.
 
عناصر مسلح حزب «القوات اللبنانیه» وابسته به "سمیر جعجع" پس از بازداشت اعتراف کرده اند حوادت منطقه الطیونه را از قبل تدارک دیده بودندو تک‌تیراندازان از روی پشت‌بام، شرکت‌کنندگان در تجمع را هدف قرار دادند.

روز گذشته تجمع مردم لبنان در اعتراض به تحقیقات قاضی پرونده انفجار بندر بیروت به خشونت کشیده شد. تظاهرکنندگان به دخالت‌های آمریکا در تحقیقات پرونده انفجار بندر بیروت معترض بودند. درپی تیراندازی تک تیراندازان و افراد ناشناس به تظاهرکنندگان، شش نفر شهید و بیش از شصت نفر زخمی شدند.

حزب‌الله لبنان و جنبش اَمَل لبنان در بیانیه مشترکی هواداران خود را به آرامش و خویشتن‌داری دعوت کردند و هشدار دادند حمله به معترضان با هدف کشاندن لبنان به فتنه‌ای مخرب صورت گرفته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۷۹°    ۶.۹۹°