اعطای ۹۴ درصدی وام ازدواج به متقاضیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۳۸۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: در سال ۱۳۹۹ حدود ۷۸۸ هزار نفر از مزدوجین برای دریافت وام ازدواج ثبت نام کردند که از این تعداد ۷۴۱ هزار نفر موفق به دریافت تسهیلات شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای قیطاسی در ارتباط با برنامه پیگیری شبکه خبر افزود: بر این اساس بیش از ۹۴ درصد مزدوجین متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج، در سال گذشته وام خود را از بانک‌ها دریافت کردند.

وی افزود: ۴۷ هزار و ۷۰۰ نفر از ثبت نام کنندگان در سامانه بانک مرکزی در پایان سال ۹۹ باقی ماندند که وام انان در سال جاری پرداخت شد.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: بر اساس آمار سامانه بانک مرکزی در سال جاری هم حدود ۳۶۰ هزار نفر از مزدوجین تا پایان مرداد ماه برای دریافت تسهیلات ازدواج ثبت نام کردند که تاکنون حدود ۲۰۰ هزار نفر آنان وام خود را دریافت کرده اند.

آقای قیطاسی تصریح کرد: روال دریافت تسهیلات هم به این گونه است که مزدوجین متقاضی دریافت وام ازدواج ابتدا باید در سامانه بانک مرکزی نام نویسی کنند و پس از مشخص شدن بانک‌ آنان که از طریق پیامک به آنان اعلام می‌شود باید در مدت ده روز به بانک تعیین شده خود مراجعه و مدارک لازم را ارائه کنند و بانک هم بر اساس سهمیه‌ای که برایش در نظر گرفته شده است وام ازدواج را پرداخت می‌کند.

وی گفت: آمار سامانه بانک مرکزی حاکیست هر ساله بیش از ۹۴ درصد متقاضیان وام ازدواج موفق به دریافت تسهیلات می‌شوند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۹.۹۹°