"جیمز" کلاهبردار دستگیر شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 12 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۳۹۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳
پلیس امنیت پایتخت از دستگیر شدن یک کلاهبردار معروف به جیمز که خود را سفیر یکی از سفارتخانه‌ها منتسب کرده بود؛ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 معاون عملیات پلیس امنیت پایتخت گفت: این کلاهبردار ۳۲ ساله که با اغفال طعمه‌های خود کلاهبرداری و سرقت می‌کرد؛ با تلاش پلیس امنیت دستگیر شد.
سرهنگ راستی افزود: این کلاهبردار سابقه دار با تردد در مناطق شمالی کشور اقدام به پرسیدن نشانی از خانم‌های موردنظر می‌کرد و خودش را به عنوان سفیر یا دیپلمات یک سفارتخانه جا می‌زد که قصد دارد نشانی بپرسد و با گرفتن تلفن همراه آنان اقدام به شماره گیری تلفن خود می‌کرد و بعد از معرفی خود محل را ترک می‌کرد.
وی گفت: بعد از ساعتی، چون شماره تلفن فرد موردنظر را به دست آورده بود به وی زنگ می‌زد نه به عنوان جیمز بلکه به عنوان پژمان ملکی مترجم و اینکه از سوی آقای جیمز تماس گرفته است و قصد خواستگاری و ملاقات را دارد.
سرهنگ راستی افزود: این فرد کلاهبردار مسلط به زبان انگلیسی و عربی است و با جلب اعتماد طعمه‌های خود اقدام به سرقت و کلاهبرداری می‌کرد.
 
 
 وی با بیان اینکه این فرد کلاهبردار تاکنون به هیچ کشور خارجی سفر نکرده است، گفت: تاکنون ۱۵۰ نفر از وی شکایت کردند و متاسفانه کلاهبردار سابقه دار است که در مورد آخر در سال ۹۸ با قید وثیقه آزاد می‌شود.
 معاون عملیات پلیس امنیت پایتخت افزود: در چهار مورد قبل نیز به همین شیوه و با عنوان یک مرد عرب اقدام به کلاهبرداری می‌کرده است.
 سرهنگ راستی گفت: جیمز تاکنون به سرقت و کلاهبرداری به میزان ۵ میلیارد تومان اعتراف کرده است.
 وی ادامه داد: حکم قضایی برای نشان دادن تصویر ایشان وجود دارد تا اگر کسی این فرد را شناخت و مورد اخاذی و کلاهبرداری واقع شده است؛ به نشانی کوی نصر، جنب کلانتری ۱۳۷، عملیات پلیس امنیت مراجعه کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۸.۹۹°