بیانیه مقاومت عراق: معترضان حق اعتراض به نتایج انتخابات را دارند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 30 دی 1400
کد خبر : ۸۲۸۴۱۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹
گروه‌های مقاومت در بیانیه‌ای مشترک خواهان تظاهرات مسالمت آمیز در اعتراض به نتایج پنجمین انتخابات پارلمانی عراق شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 مرکز هماهنگی گروه‌های مقاومت در این بیانیه تأکید کرده است که «دست‌های بیگانه» در نتایج انتخابات و راه‌های تقلب آشکار دستکاری کرده‌اند، که با «اشراف دولت» منجر به این شده است که کمیساریای عالی انتخابات موفق به انجام مأموریت خود نشده و از ایستادن در برابر «اراده‌های خارجی» عاجز بماند.

گروه‌های مقاومت عراق تأکید کرده‌اند که این اقدامات احتمالا این کشور را به لبه پرتگاه سوق دهد.

در این بیانیه آمده است:‌ «ما از کمیساریای عالی انتخابات انتظار داشتیم که این مسیر اشتباه را برای جلوگیری از ایجاد بحران اصلاح کند، ولی اصرار مشکوک بر بحرانی کردن وضعیت از طریق تداوم حرکت در مسیر اشتباه دیدیم.»

گروه‌های مقاومت تأکید کردند: «مقاومت عراق چه در گذشته و چه در آینده، همانند سد بزرگی در برابر همه طرح‌های توطئه‌ای که فرزندان سرافراز ملت ما را هدف قرار داده، خواهند ایستاد.»

گروه‌های مقاومت در این بیانیه بر حق عراقی‌ها در برپایی اعتراضات علیه همه کسانی که در حقشان ظلم کرده‌ و حقوقشان را مصادره کرده‌اند، تأکید کردند.

گروه‌های مقاومت عراق همچنین درباره هرگونه تلاش برای حمله یا تعرض به کرامت مردم عراق در دفاع از حقوقشان و حفاظت از الحشد الشعبی به شدت هشدار دادند.

این گروه‌ها در مورد اخراج نیروهای بیگانه از عراق تأکید کردند که این کار با مردانی که قلب‌های پولادینی دارند و در صحنه‌های کارزار و میادین جنگ خبره هستند، انجام خواهد شد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۰.۹۹°