برنامه دولت برای تکمیل کریدورهای ترانزیتی در بخش ریلی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۸۲۸۴۷۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: همزمان با آغاز گفت و گوهای بین‌المللی که در دستور کار دولت است، برنامه ویژه‌ای در بخش راه‌آهن برای تکمیل کریدورهای ترانزیتی و افزایش بهره‌وری در شبکه ریلی کشور اجرایی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«رستم قاسمی» امروز (دوشنبه) در مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت راه آهن، افزود: آینده روشنی را برای راه‌آهن کشور می‌بینم به شرطی که به بخش خصوصی در این بخش بها دهیم و توسعه را به کمک این بخش رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه نباید در این بخش، خساست به خرج داد و باید مردم را در تامین مالی پروژه‌های بسیار سودده شریک کرد و از این طریق زیرساخت اقتصاد را گسترش داد، افزود: باید در حوزه حمل و نقل تحول آفرینی کنیم و از نگاه من این کار، شدنی است.

وزیر راه و شهرساری ادامه داد: در سخت‌ترین شرایط تحریم، مسئولیت فناورانه‌ترین صنعت کشور را دارا بودم، گفت: محدودیت‌ها و سختی‌ها در حوزه حمل و نقل وجود دارد، اما ما در کشور نخبگان فراوانی داریم که توانایی بن‌بست شکنی شرایط موجود را دارند، با این نگاه عبور از شرایط سخت به راحتی امکان‌پذیر است.

وی تاکید کرد: حمل و نقل در هر کشوری مهمترین مولفه توسعه است، اگر حمل و نقل مناسب نباشد، صادراتی صورت نمی‌گیرد و حمل نقل بنیاد تحرک اقتصادی کشور است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت مسئله حمل و نقل، تاکید کرد: کشور ما در یک منطقه منحصر به فرد قرار گرفته و این مسئله به اهمیت حمل و نقل می‌افزاید.

وی ادامه داد: مقدار زیرساخت ریلی که در حال حاضر داریم، آغاز راه است و در این حوزه نیازمند جهش هستیم، در همین راستا برای برخورداری از مزیت حمل و نقل کشور نیازمند تغییر نگاه هستیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: گسست کریدوری باید در شبکه راه آهن رفع شود، اتصال کریدور‌ها بسیار اهمیت دارد و این مسئله باید با اولویت حل شود، علاوه بر این با دیپلماسی اقتصادی باید سهم کشور در حوزه حمل و نقل را زنده کنیم.

وی به اهمیت توجه به نیروی انسانی برای توسعه کشور اشاره کرد و گفت: اصلی‌ترین مولفه، نیروی انسانی است اگر درست به این موضوع نگاه کنیم مشکلات، رفع می‌شود. با نیروی انسانی با استعداد می‌توان از هر بن‌بستی عبور کرد، پس باید برای حرکت آینده راه آهن به نقطه مطلوب از نیروی انسانی موجود استفاده کنیم.

به گزارش ایرنا مراسم معارفه "سید میعاد صالحی" مدیرعامل جدید راه آهن جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) با حضور وزیر راه و شهرسازی و مقامات کشوری، لشگری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سالن غدیر ساختمان شهدای راه آهن برگزار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۵.۹۹°