طرح دولت و ساخت ۱۵۰ هزار واحد استیجاری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 01 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۸۴۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: همزمان با اجرای قانون جهش تولید مسکن ساخت ۱۵۰ هزار واحد استیجاری هم اجرا می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت: ۱۵۰ هزار واحد کف تقاضایی هست که برای مصوب شدن به هیئت دولت پیشنهاد کرده ایم که ۵۰ هزار واحد آن برای دهک‌های یک تا سوم جامعه با سود ۵ درصد است و ۱۰۰ هزار واحد آن برای دهک‌های متوسط جامعه در نظر گرفته شده است.

او گفت: در صورتی که تقاضا برای واحد استیجاری بیشتر شود، منعی برای افزایش این تعداد نداریم.
"مجتبی یوسفی" عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه طرح‌های مسکن در دولت گذشته رها شده، گفت: طبق برنامه سند جامع مسکن در دولت‌های مختلف باید سالی یک میلیون واحد مسکن ساخته می‌شد که این موضوع انجام نشد.
او با بیان اینکه بازار مسکن در دولت قبل تعطیلی بوده است، افزود: علت آن گرانی مسکن در زمینه‌های مختلف، رها شدن طرح‌های مسکن در دولت گذشته بود.
یوسفی با بیان اینکه در چند سال گذشته ۹۸۰ درصد افزایش قیمت مسکن داشتیم، گفت: نزدیک به ۶ میلیون و هشتصد هزار نفر در کشور مستاجر داریم و ساخت یک میلیون واحد مسکونی هم که در تعهد دولت است. اگر بخواهیم ۱۵۰ هزا واحد مسکن اجاره‌ای بسازیم همچنان کمبود مسکنوجود دارد.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در ساخت مسکن اجاره‌ای به سه نکته باید توجه شود. مدت و میزان اجاره چقدر است. دولت طرف موجر است یا مستاجر.
یوسفی گفت: برای کنترل قیمت مسکن و اجاره بها باید فاصله کمبود مسکن را کم کنیم. بازار مسکن باید برای نیاز افراد باشد نه سوداگری.
او گفت: امیدواریم تا چند سال دیگر تعادلی در بازار مسکن ایجاد شود.
یوسفی، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با کاهش فاصله بین عرضه و تقاضای مسکن باید قیمت‌های ملک را کنترل کنیم و از مکانیزم‌های جدید و پایه‌های مالیاتی استفاده کشود.
 
"مصطفی قلی‌خسروی" رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: نتیجه طرح اجاره داری حرفه ای و ساخت سالی ۱۵۰ هزار واحد مسکونی مشکل کشور را حل نمی کند. در کشورما مردم علاقه دارند مسکن از آن خود مردم باشد.
مصطفی قلی‌خسروی افزود: شروع به کار ساخت ۱۵۰ هزار واحد استیجاری کاری درست است و قطعاً بر قیمت ها تاثیر می گذارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۰.۴۱°    ۱.۹۹°