جواب پشیمان کننده به هر گونه ماجراجویی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۸۴۹۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
فرمانده نیروی هوافضای سپاه: به هر ماجراجویی علیه ایران در هر سطحی، جواب پشیمان کننده خواهیم داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار حاجی زاده در بازدید جمعی از وابستگان نظامی سفارتخانه‌های خارجی مقیم تهران از نمایشگاه ملی دستاورد‌های هوافضای سپاه با مروری بر تاریخ به ظلم و ستم استکبار غرب به سرکردگی آمریکا و همراهی و پشتیبانی رژیم صهیونیستی کودک کش اسرائیل و تعدادی از کشور‌های اروپایی در منطقه غرب آسیا که آن‌ها آن را خاورمیانه می‌نامند؛ گفت: امریکا یک تنه در مقابل ایران، چین، روسیه و کشور‌های آزاده جهان تاب ایستادگی ندارد و از درون در حال متلاشی شدن است.
وی ادامه داد: منطقه ما چهار دهه درگیر جنگ‌های خانمان سوز نظامی، جنگ‌های داخلی، تحریم و تهدید بوده است.
سردار حاجی زاده افزود: امریکا علاوه بر حمایت از رژیم شاهنشاهی، در جنگ ۸ ساله در کنار صدام قرار گرفت و با حمایت او ۲۳۷ هزار نفر از ملت ایران را به شهادت رساند و جمع کثیری جانباز و مجروح شدند.
سردار حاجی زاده افزود: آمریکا در سال‌های ۱۹۹۱ و ۲۰۰۳ دو بار آتش جنگ را در عراق شعله ور کرد و نتیجه این جنگ خرابی و عقب افتادگی غیرقابل جبران عراق و صد‌ها هزار کشته و تحمیل خسارت بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: امریکا با کمک دنباله رو‌های خود در سال ۲۰۰۱ به افغانستان حمله کرد و پس از ۲۰ سال با تلاش به ایجاد جنگ داخلی و هرج و مرج افغانستان را ترک کرد و توطئه او با شعله ور کردن در گیری‌های داخلی ادامه پیدا خواهد کرد.
وی ادامه داد: امریکا در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ با ایجاد گروه‌های تکفیری و داعش، منطقه سوریه، عراق و برخی کشور‌های دیگر را دچار جنگ داخلی و ناامنی دامنه داری کرد و جنگ یمن و نسل کشی طولانی مدت با هدایت و حمایت مستقیم امریکا و برخی از کشور‌های اروپایی تداوم پیدا کرده است.
سردار حاجی زاده تصریح کرد: تحریم‌های اقتصادی امریکا بر علیه ایران تا سرحد جلوگیری از ارسال دارو برای بیماران خاص نیز ادامه پیدا کرده است.
وی گفت: البته به واسطه نوع ماموریت و کار شما میهمانان عزیز، گفتن این موارد و موضوع‌ها، تکراری است و شما به ظلم‌ها و جنایات آمریکا کاملا مسلط هستید و اخبار منطقه را در اختیار دارید.
سردار حاجی زاده گفت: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، قهرمان ایجاد صلح در منطقه بود و او با گروه‌های مخالف امنیت کشور‌ها با گروه‌های تکفیری و داعش مبارزه کرد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: امروز بر همگان روشن است که اگر مبارزه سردار سلیمانی نبود، علاوه بر حاکمیت تروریست‌ها بر منطقه، ما شاهد صدور این گروه‌های تروریستی به اروپا و سایر کشور‌های منطقه به طور وسیع بودیم.
وی افزود: امروز امنیت و آرامش اروپا مدیون مبارزه سردار سلیمانی و یاران او می‌باشد، ولی امریکا او را ناجوانمردانه با موشک ترور می‌کند. با همه این ظلم ها، امریکا در مسیر افول قدرت است و دوران جهان تک قطبی تمام شده است. امریکا یک تنه در مقابل ایران، چین، روسیه و کشور‌های آزاده جهان تاب ایستادگی ندارد و از درون در حال متلاشی شدن است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ایران اسلامی بیش از چهار دهه مردانه مقاومت کرده
و در مقابل همه زیاده خواهی‌ها ایستاده است، ایران در جنگ هشت ساله با رژیم بعث عراق با حمایت بیش از ۳۰ کشور ایستاد و از ۱۱ کشور اسیر گرفت.
وی تصریح کرد: ایران هواپیمای متجاوز گلوبال هاگ امریکایی را سرنگون کرد و به قلب پایگاه‌های امریکا در عین الاسد حمله کرد و با ضربات موشکی خود درس عبرت تاریخی به او داد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: البته عاملان و آمران حمله و ترور شهید سلیمانی همچنان تحت تعقیب ایران قرار خواهند داشت و از جنایت خود رهایی پیدا نخواهند کرد.
وی افزود: ملت ایران در مقابل تحریم‌ها و فشار حداکثری امریکا و ایادی او ایستادگی کرده و خوشبختانه پیروز شده است و ما معتقدیم کشور‌های منطقه با امنیت بومی و بدون اجازه ورود و مداخله بیگانگان و بدخواهان قادر به برقراری صلح، امنیت و دوستی در منطقه می‌باشند.
سردار حاجی زاده اظهار داشت: دشمنان؛ ایران را متهم به قدرت طلبی و نظامی گری می‌کنند، اما ما قدرت را برای کشورگشایی نمی‌خواهیم، تجربه همین سال‌هایی که در این جلسه اشاره شد به ما نشان می‌دهد برای حفظ صلح و امنیت باید قوی بود.
سردار حاجی زاده گفت که نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران رویکرد تولید قدرت را بر پایه این اصول قرار داده است:
۱- تولید قدرت دفاعی - امنیتی با هدف تضمین بازدارندگی در دفاع از منافع ملی
۲- تضمین مراقبت از تحرکات دشمن در منطقه و انجام عملیات دقیق و تأثیر محور در تمام محیط‌های عملیاتی
۳- تولید داخلی و بدون وابستگی تجهیزات پیشرفته دفاعی با تکیه بر جوانان علیرغم تحریم‌های چند ساله.
۴- حفظ و ارتقای آمادگی دفاعی برای تنبیه هر متجاوزی
۵- توسعه همکاری دفاعی و امنیتی با کشور‌های دوست و محور مقاومت
۶- مشارکت و اتحاد قابل اعتماد با همه کشور‌های اسلامی و مشترک المنافع.
وی در ادامه گفت: امروزه برخی از کشور‌هایی که با ناامید شدن از امریکا با عجله به سمت رژیم صهیونیستی رفته اند و تصور می‌کنند که امنیت آن‌ها توسط این رژیم غاصب حفظ خواهد شد، کاملاً در اشتباه هستند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: اسرائیل حتی قادر به حفظ امنیت خود نیست و اگر دولت‌ها و ملت‌ها اراده داشته باشند با امنیت بومی داخلی و منطقه‌ای می‌توان به چهار دهه ناامنی و جنگ‌های گسترده در منطقه خاتمه داد.
وی گفت: ما بیش از ۴۰ سال در کنار مردم مظلوم منطقه به ویژه ملت فلسطین بوده، هستیم و خواهیم بود ان شاءالله.
سردار حاجی زاده افزود: در همین راستا ما با درس‌هایی که از اسلام و تاریخ گرفته ایم، مسیر خودکفایی و قوی شدن را ادامه خواهیم داد و به هر ماجراجویی بر علیه ایران در هر سطحی توسط هر رژیم یا گروهی باشد، جواب پشیمان کننده خواهیم داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۷۹°    ۷.۹۹°