سرعت واکسیناسیون در ایران موجب شگفتی غربی‌هاست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۸۲۸۵۴۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز با رسیدن به میزان ۷۵میلیون دُز تزریق واکسن کرونا در کشور، غربی‌ها شگفت زده شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر بهرام عین اللهی در مراسم بزرگداشت دکتر محمد زارع جوشقانی شهید مدافع سلامت با تبریک هفته وحدت افزود: با فوت حدود ۱۲۳ هزار نفر در کشور بر اثر ابتلا به کرونا، ۱۲۳هزار خانواده عزادار شدند، در حالیکه در هشت سال دفاع مقدس حدود ۲۳۰ هزار نفر شهید شدند که این امر نشان دهنده عمق فاجعه شیوع کرونا بوده است.

وی گفت:کرونا نقاط ضعف و قوت‌های زیادی را نشان داد و تلاش‌های کادر سلامت در این فاجعه، ماندگار شد. کشور‌هایی که ادعای تمدن دارند بیمارانشان روی زمین ماند، اما در ایران حداکثر ظرفیت‌ها در نظام سلامت و خارج از آن بکار گرفته شد. خدمات سرپایی، اجرای طرح شهید سلیمانی و …. حماسه بزرگ مقابله با کرونا را رقم زد.

دکتر عین الهی ادامه داد: در بیمارستان لبافی نژاد در موج پنجم با آن حجم بیمار که تمام ۲۱ تخت بخش مراقبت‌های ویژه پر بود، اما یک نفر بیمار روی زمین نماند.

وی با بیان اینکه فراموش نکنیم در موج پنجم کرونا روزانه ۷۰۰ مرگ و میر داشتیم گفت:کادر پزشکی، ایثارگرانه نقش آفرید و تاریخ گواه این خدمات خواهد بود.

وزیر بهداشت: هر آنچه در مقام این شهید گفته شود، گواه ایثار این شهید نیست و همه فقدان این گونه مردان احساس می‌شود که بی ادعا برای رضای خدا کار می‌کردند.

وی ادامه‌داد: نسل جوان از این فداکاری الگو بگیرند و این یادمان و این نشان "سرو سفید" انتخاب بسیار ارزنده‌ای برای ماندگاری نام این شهید است.

وزیر بهداشت افزود: سرعت واکسیناسیون ما غربی‌ها را شگفت زده کرده و امروز به ۷۵میلیون دوز تزریق رسیده ایم.

باید به زندگی با کرونا عادت کنیم

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: باید به زندگی با کرونا عادت کنیم و تاریخی برای پایان آن نمی‌توان تعیین کرد.

آقای دکتر عین الهی در این مراسم گفت: ویروس دام در حال انتقال است و از بین نمی‌روند بلکه با واکسیناسیون در برابر آن مقاومت بدن ما بالا می‌رود.

وی ادامه داد: مژده ما به مردم آغاز نماز جمعه از این هفته است و امیدواریم به وضعیتی برسیم که بسیاری از این مراسم‌ها را برگزار کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۶.۹۹°