تلاش‌ آمریکا برای متفرق کردن صف مسلمانان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 30 دی 1400
کد خبر : ۸۲۸۵۶۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷
دبیرکل حزب الله لبنان در کنفرانس وحدت اسلامی: در دهه‌های اخیر با حوادث و فتنه‌های بزرگی در جهان اسلام مواجه بودیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سید حسن نصرالله در نشست تصویری (وبینار) افتتاحیه سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی با تبریک ایام ولادت رسول خدا (ص) و هفته وحدت افزود: این مناسبت که مسلمانان به عنوان هفته وحدت به آن افتخار می‌کنند، سالگرد شفیع بزرگ ما در دنیا و آخرت و نیز نجات‌دهنده ما در دنیا و آخرت است. این میلاد به عنوان مناسبتی برای اعلام همگرایی و همکاری و همبستگی بین مسلمانان قرار داده شده که عنوان آن وحدت اسلامی است. تحت این عنوان، کنفرانس‌هایی در طول سالیان مختلف به خصوص پس از برپایی نظام جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
وی افزود: طی ۱۰ سال گذشته تاکنون در جهان اسلام و همچنین در جهان عرب، شاهد فتنه‌هایی عظیم بودیم، فتنه‌هایی که می‌توانیم بگوییم هر کدام از آن‌ها تبعات هولناکی داشت. در این مدت روز‌ها و سال‌های سختی را گذراندیم و برای اولین بار بود که احساس کردیم جهان اسلام و ملت‌های اسلامی و روابط بین مسلمانان به لبۀ پرتگاه رسید و نزدیک بود این روابط به طور کامل از بین برود. این چیزی بود که استکبار جهانی به سردمداری آمریکا و با طراحی رژیم صهیونیستی به دنبال آن بودند.
دبیرکل حزب الله لبنان افزود: تأکیدم این است که بگویم تلاش‌هایی در راستای همگرایی مسلمانان از سال ۱۹۷۹ یعنی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت. شعار‌ها و اندیشه‌های وحدت از همان زمان مطرح شد. این تلاش‌ها طی این سال‌های متمادی ادامه یافت و سبب تحکیم وحدت امت‌ها و سبب شد همگرایی زیادی بین مسلمانان شکل بگیرد.
وی افزود: در زمان بیداری اسلامی، با کنفرانس‌های متعددی که برگزار شد و مؤسساتی که در این راستا شکل گرفت، توانستیم وحدتی محکم بین شیعه و سنی شکل دهیم. با این وحدت و قدرت مبارزه، توانستیم با زلزله‌هایی که جهان ما با آن مواجه شد ایستادگی کنیم. بر خلاف برخی افکاری که می‌گویند تمام این تلاش‌های وحدت‌بخش بیهوده بود، ثمرات مثبتی در جهان اسلام داشتیم.
سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه ما امروز از مرحله تهدید برای جنگ طایفه گری و مذهبی که جهان اسلام را درخطر انداخته بود عبور کردیم گفت:به یاری و فضل خدا با هوشیاری و بصیرت حضور رهبران و علما و نخبگان و مردم صادق و خون شهدا توانستیم از این مرحله به درجه بالایی عبور کنیم.
وی افزود:، اما همچنان توطئه و خطر وجود دارد چرا که تلاش‌های امریکایی و اسراییلی و استکبار برای متفرق کردن صف مسلمانان همچنان وجود دارد، نتایج حوادث ده‌ها سال گذشته وجود دارد و می‌طلبد که همه ما دوباره فکر، برنامه و طرح داشته باشیم.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت:باید با تلاش بیشتر برای هدفی که داریم امیدوار باشیم که هدفی واقعی و حقیقی است و می‌توان به آن رسید، هدف مبارکی است که رضایت خداوند در آن است و خداوند تبارک به همه کسانی که برای تحقق این هدف کار وتلاش می‌کنند کمک خواهد کرد. این هدف یعنی تقریب و همبستگی و اتحاد بین مسلمانان و هیچگونه فرصتی نباید به دشمنان امت داد که برای منافع دشمن بهره برداری و سواستفاده کنند.
سید حسن نصرالله در ادامه با تاکید براینکه باید این امیدواری را حفظ کنیم گفت: تجربه گذشته نیز ثابت کرد که این امیدواری وجود دارد و در حوادث بزرگی که در طول ده‌ها سال گذشته رخ داد این را ثابت می‌کند که موفقیت‌هایی که حاصل شد.
وی افزود: از تجارب گذشته باید نقاط ضعف خود را بررسی و نقاط مثبت خود را بیشتر کنیم و آن‌ها را باید گسترش دهیم و کار‌هایی که بی ارزش است باید رها کنیم تا اینکه وقت کشی نشود و اموال ما هدر نرود و تلاش کنیم چارچوبی جدید و افکاری جدید و اندیشه‌های جدید ایجاد کنیم.
دبیرکل حزب الله لبنان پیشنهاد کرد کمیته‌ای تشکیل شود که همه کشور‌های جهان اسلامی در آن مشارکت داشته باشند و هر کشور یک یا دو نماینده در آن داشته باشند و نباید فقط از طریق فضای مجازی، یک یا دو روز چه در تهران یا کشور‌های دیگری برگزار و این کمیته باید تشکیل شود و دوستان در کشور‌های مختلف تجربه‌های دهه‌های گذشته را باید بررسی و اهداف خود را برای مرحله آینده مشخص کنند.
سید حسن نصرالله افزود: این یک کار شایسته و کار خوب و مبارکی است و از مهمترین مسئولتی‌هایی است که ما امروز داریم و بر گردن علما و اندیشمندان، علما، نخبگان، رهبران سیاسی و فرهنگی و جهادی در عالم اسلامی ماست، زیرا ما در حقیقت همیشه هدف قرار می‌گیریم و همین همبستگی ما و اتحاد و این تقریب ما در همه میدان‌هایی که ما متحد هستیم پیروزی‌های بزرگی را رقم زده است، زیرا اتحاد و همکاری ما در کار‌های نیک و جهاد در راه خداوند تعالی از مهمترین شروطی است که خداوند مشخص و اعلام کرده است که با آن‌ها مجاهدان و افراد پایدار پیروز می‌شوند، اما جایی که اختلاف و تفرقه بود معلوم است که چه اتفاقی می‌افتد و چه نتیجه‌ای دربردارد.
وی گفت:بنابر این در این کنفرانس و در این نشست مبارک باید بر اهمیت آن چیز‌هایی که در گذشته حاصل شده است و پیروز شده ایم تاکید کنیم و این‌ها بر باد نرفته بالعکس این‌ها امور ثابت و عناصر قوی و محکمی است که در قلب و وجدان ما و امت قرار دارد و کمک می‌کند به درجه معقولی برای بهبود اوضاع در ده سال آینده. باید برنامه ریزی‌های خوبی داشته باشیم.
دبیر کل حزب الله لبنان گفت:این از اولویت‌های بزرگ ما در امت اسلامی است که توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم و مهمترین مسئله این است که اتحاد داشته باشیم در این هدف مبارک که فکر و عمل کنیم برای تحقق آن و خداوند تبارک و تعالی نیز ما را هدایت می‌کند به لحاظ فکری و دست ما را می‌گیرد و پیروز می‌کند و ما را به سوی تحقق این هدف سوق می‌دهد و می‌توانیم همانطور که در بسیاری از زمینه‌ها مشاهده کردیم امیدوار داشته باشیم به خداوند و نیت خالص برای خداوند و جهاد فی سبیل الله. این‌ها نتایج بسیار بزرگی در برداشته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۰.۵۹°