زبان فارسی از مؤلفه‌های اقتدار تمدنی ایران است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 28 دی 1400
کد خبر : ۸۲۸۵۹۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
وزیر امور خارجه در دیدار با مدیر بنیاد سعدی و مسئولان این بنیاد بر اهمیت گسترش زبان فارسی در خارج از کشور به عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی اقتدار تمدنی ایران تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در دیدار با حداد عادل مدیر بنیاد سعدی، در جریان آخرین وضعیت فعالیت‌های بنیاد سعدی در حوزه گسترش زبان فارسی در خارج از کشور قرار گرفت و درباره برنامه‌های قابل اجرا در این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه در این ملاقات، با قدردانی از شخصیت دانشمند و ممتاز علمی و ادبی حداد عادل، از سال‌ها فعالیت هدفمند و تأثیرگذار و همچنین خدمات ماندگار وی در عرصه‌های مختلف فرهنگ و تمدن ایران قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان با تأکید بر اهمیت گسترش زبان فارسی در خارج از کشور به عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی اقتدار تمدنی ایران، ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری به نقش منحصربه‌فرد زبان فارسی در معرفی فرهنگ، تمدن و تاریخ غنی کشورمان، فعالیت‌های بنیاد سعدی در این خصوص را بسیار ارزشمند دانسته و بر آمادگی همه جانبه وزارت امور خارجه جهت ارائه هر گونه تسهیلات در توسعه زبان فارسی در خارج از ایران تأکید کرد.

حداد عادل هم در این دیدار ضمن تشریح فعالیت‌های بنیاد سعدی در امر آموزش، ترویج و استانداردسازی زبان فارسی در سطح بین المللی و همچنین تدوین کتب آموزش زبان فارسی متناسب با کشور‌های مختلف، اقدامات این بنیاد را به منظور ارائه مدلی واحد و علمی در شناساندن ادبیات غنی زبان فارسی، موفقیت آمیز ارزیابی کرد.

وی با قدردانی از اقدامات و همکاری‌های وسیع صورت گرفته از جانب وزارت امورخارجه، برخی انتظارات و درخواست‌ها از دستگاه دیپلماسی کشور در امر توسعه هرچه بیشتر زبان فارسی را مطرح کرد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۳.۹۹°