نهاده‌های شهریور و مهر کاملا تامین شده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۸۶۵۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۲
مدیرعامل شرکت پشتیبایی امور دام:
مدیرعامل شرکت پشتیبایی امور دام با بیان این که نهاده‌های شهریور و مهر کاملا تامین شده است گفت: قیمت مرغ الان درِ مرغداری ۱۹ هزار تومان و عمده فروشی ۲۹ هزار تومان و ۳۱ هزار تومان هم برای مصرف کننده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدرضا طلائی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: در شهریور و مهر همه نهاده‌های مرغداران مرغ تخم گذار و گوشتی و صنعتی تامین شده است و تا پایان مهر ماه هیچ مشکلی در تامین و توزیع نهاده‌ها نداشته ایم.

مدیرعامل شرکت پشتیبایی امور دام با بیان این که مرغ را باید به قیمتی از مرغدار خرید که بتواند سرپا بماند گفت: قیمت مرغ الان در مرغداری ۱۹ هزار تومان و عمده فروشی ۲۹ هزار تومان و ۳۱ هزار تومان هم برای مصرف کننده است.

طلائی گفت: در بحث ذخیره هم ذخیره مرغ منجمد با کیفیت ما خیلی خوب است.

مدیرعامل شرکت پشتیبایی امور دام با اشاره به توزیع 2 هزا تن مرغ منجمد در بازار علاوه بر مرغ گرم تاکید کرد: همه تلاش ما این است که ثبات قیمت‌ها را در حوزه مرغ و تخم مرغ تا پایان سال داشته باشیم.

او گفت: نزدیک به ۱۸ میلیون تخم مرغ نطفه دار وارد کرده ایم که باعث می‌شود تا آذر ماه تولید ما ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

محمد حسن سرابیان معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تعزیرات نیز با اشاره به رویکرد جدید تعزیرات درخصوص حضور مستمر و موثر در بازار گفت: تعزیرات باید در تمامی زنجیره‌های بازار حضور داشته باشد و نظارت کند.

سرابیان گفت: در رویکرد جدید تا زمانی که بازار باز است تعزیرات هم حضور داشته باشد.

او گفت: داریم بازرسی و نظارت و رسیدگی سنتی را به سیستمی تغییر می‌دهیم.

محمدباقر مجتبایی دبیر کل اتاق اصناف ایران نیز گفت: اقداماتی را که وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت برای افزایش تولید دارند انجام می‌دهند ما هم احساس می‌کنیم، اما هنوز این اقدامات تاثیر کامل نداشته و هنوز کافی نیست و تفاوت قیمت‌ها هم به علت همین کمبودهاست.

مجتبایی گفت: سرانه مصرف مرغ ۸۵ گرم در روز است یعنی ۷۲۰۰ تن برای جمعیت ایران در روز و الان حدود ۶ هزار تن در روز دارد تامین می‌شود که نشان می‌دهد هنوز تولید به اندازه نیاز کشور نیست.

دبیر کل اتاق اصناف ایران تاکید کرد: با تشدید بازرسی و جریمه مشکل حل نمی‌شود بلکه کالا باید به اندزه و وفور تولید و تامین شود.

او تاکید کرد: دولت باید از تولید و توزیع با تامین به موقع نهاده‌ها و ارز و ... پشتیبانی کند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۷۹°    ۶.۹۹°