تاکید رئیس جمهور بر توسعه صادرات به کشور‌های همسایه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 08 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۶۸۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
رئیس جمهور یکی از سیاست‌های دولت را توسعه صادرات به ویژه با کشور‌های همسایه و منطقه عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای سید ابراهیم رئیسی در نشستی با فعالان حوزه صادرات که به مناسبت روز ملی صادرات برگزار شد، با بیان اینکه تلاش‌های انجام شده در زمینه تسهیل صادرات کافی نبوده است، گفت: سهم ما در صادرات چه در منطقه و چه در جهان به عنوان کشوری که ظرفیت‌های بسیاری داریم، سهم مناسبی نیست و این در حالیست که ما ارتباط خوبی با کشور‌های همسایه داریم و این کشور‌های نیز متقاضی کالا‌های ایرانی هستند.

رئیس جمهور که پس از شنیدن سخنان، مسائل و مشکلات جمعی از صادر کنندگان حاضر در جلسه سخن می‌گفت، با اشاره به مشکلات حمل و نقل در زمینه تجارت خارجی که از سوی صادرکنندگان مطرح شده بود، گفت: در بخش حمل و نقل به زودی کمیته‌ای تشکیل خواهد شد که با حضور بخش‌های مختلف مشکل حمل و نقل را شناسایی و رفع کنند.

رئیس جمهور با اشاره به پذیرش دائمی ایران در جمع کشور‌های عضو شانگ‌های افزود: این مسئله یک فرصت مناسب است که تولید کنندگان و صادرکنندگان ما بتوانند در زمینه توسعه صادرات گام بردارند.

آقای رئیسی توسعه یافتگی در زمینه صادرات را نتیجه ثبات در مقررات دانست و عنوان کرد: بنا ما ایجاد ثبات در مقررات است و دستورالعمل‌هایی که در صادرات و فعالیت‌های اقتصادی منابع ایجاد می‌کند بازنگری خواهد شد، زیرا بنای ما تسهیل در امر صادرات است.

رئیس جمهور همچنین در این جلسه بر صادرات خدمات فنی و مهندسی و صادرات محصولات دانش بنیان تاکید کرد.
 
نشست فعالان حوزه صادرات با رئیس جمهور با حضور وزیر صمت، رئیس کل بانک مرکزی، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه، رئیس اتاق بازرگانی و حدود ۳۰ تن از فعالان اقتصادی برگزار شد.
 
حذف ارز چند نرخی، توجه به بازار‌های صادراتی، بهبود حمل و نقل بین المللی، و همچنین توسعه صادرات محصولات فناوری، از مواردی بود که صادرکنندگان در این نشست، به آن‌ها اشاره کردند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۵۹°    ۱۳.۹۹°