دیدار رئیس مجلس با مراجع عظام تقلید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 15 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۶۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶
رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در سفر به قم با مراجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آیت‌الله نوری همدانی در این دیدار با بیان روایتی از امام علی (ع) که می‌فرمایند اگر هفت اقلیم روی زمین را به من بدهند، من دانه‌ای را از دهان مورچه‌ای نمی‌گیرم لذا برای مبارزه با ظلم و برقراری عدالت جدیت دارند گفت: مهم‌ترین کار شما برقراری عدالت در برابر ظلم و فقر در جامعه و ایجاد حق است.
 
دیدار رئیس مجلس با مراجع عظام تقلید

این مرجع تقلید افزود: توفیقی که امروز به شما داده شده بسیار مهم است به خصوص که طبق فرمایش امام (ره) مجلس در رأس امور بوده و امروز شما برای این مهم انتخاب شده اید.

وی در ادامه با بیان اینکه نمایندگی مجلس امانتی از سوی مردم برای شما است، یادآور شد: شما باید خود را برای نگاهداری از این امانت آماده کنید؛ جامعه را از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تقویت کنید و از آنجایی که عزت از آن خدا، پیغمبر (ص) و مومنان است شما باید آن را در برابر دشمنان حفظ کنید.

گلایه آیت الله علوی گرگانی از محقق نشدن حقوق ملت

آیت الله علوی گرگانی نیز در این دیدار با اشاره به وضعیت کشور گفت: در حال حاضر کشور در شرایطی قرار گرفته است که نیاز بسیار به کمک و مساعدت دارد که البته شما به تنهایی نمی‌توانید و همه ما باید به رفع آن کمک کنیم.
 
دیدار رئیس مجلس با مراجع عظام تقلید

این مرجع تقلید با توصیه به مسئولین نظام مبنی بر حفظ تقوا و در میان مردم بودن افزود: کار باید به دست مردم پیش برود لذا اگر آن‌ها کنار مسئولان نباشند کاری از پیش نخواهد رفت.

وی همچنین مسأله فرهنگ جامعه را بسیار مهم دانست و افزود: اگر فرهنگ جامعه از دست برود به فاصله گرفتن مردم از مسئولان می‌انجامد که بالاترین عذاب است.

این استاد حوزه علمیه قم در پایان با اشاره به اهمیت موضوعات اقتصادی و معیشتی گفت: وقتی خبردار شدم افراد لایقی در رأس کار آمده اند خوشحال شدم و اکنون انتظار داریم هرچه زودتر آثار و برکات این حضور را ببینیم.
 
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس امروز با آیات عظام صافی گلپایگانی، حسینی بوشهری و حجت الاسلام شهرستانی نیز دیدار و گفتگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار‌ها، از عملکرد مجلس یازدهم گزارشی ارائه کرد.

آقای قالیباف در خصوص عملکرد مجلس در حوزه مسکن، تصویب طرح تسهیل صدور مجوز برخی کسب و کارها، افزایش بودجه حوزه فرهنگی در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ به ۲.۵ برابر، طرح‌های مجلس برای کنترل تورم و نقدینگی، موفقیت قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، برنامه‌های مجلس برای کنترل کسری بودجه و بازار بورس گزارشی ارائه کرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۷.۹۹°