رشد ۶۱ درصدی صادرات نسبت به سال گذشته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 11 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۷۱۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به رشد ۶۱ درصدی صادرات غیر نفتی در شش ماهه نخست امسال نسبت به سال ۹۹ گفت: علت غالب این که صادرات ما رشد لازم را نداشته، به سیاست‌ها و محدودیت‌های داخلی مربوط است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد لاهوتی – رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: صادرات در شش ماه نخست امسال ۶۱ درصد نسبت به صادرات در سال ۹۹ رشد داشته و این به علت کاهش صادرات در سال ۹۹ در مقایسه با سال قبل از آن است و علت آن هم یکی موضوع کرونا و دوم هم سیاست‌های سختگیرانه در خصوص صادرات بوده است.

او با ابراز رضایت از نشست صادرکنندگان در روز ملی صادرات با رئیس جمهوری گفت: این نشست پیام بسیار مثبت و امیدوارکننده‌ای برای صادرکنندگان داشت، در چند سال اخیر به روز ملی صادرات توجهی نشده بود که خود حضور رئیس جمهور در چنین جلسه‌ای پیام امیدوارکننده‌ای داشت و به نظرم بعد از این جلسه و در آینده صادرات و سیاستگذاری‌های آن شرایط بهتری می‌تواند داشته باشد.

لاهوتی با اشاره به اهمیت فراهم شدن زیرساخت‌ها و بسترهای لازم برای صادرات گفت: حمل و نقل (دریایی و کانتینری و ریلی و زمینی و هوایی) از جمله این زیرساخت هاست که نقش بسیار مهمی در افزایش و تسهیل صادرات دارد.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران همچنین گفت: یکی از مشکلاتی که در تجارت خارجی ما وجود دارد محدودیت در بازار‌های ماست که محدود به ۵ یا ۷ بازار و کشور همسایه است که دیپلماسی اقتصادی و رفع موانع ارتباطات و مبادلات بانکی می‌تواند به حل این مشکل و افزایش بازار‌های کالا‌های ایرانی کمک کند.

فرهاد نوری - معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت ایران نیز در خصوص الزامات صادرات کالا‌های ایرانی گفت: برخی الزامات مربوط به خود بنگاه هاست مثل افزایش کیفیت کالا، افزایش سطح تکنولوژی، برخی از الزامات هم خارج از بنگاه‌ها و مربوط به محیط کسب و کار و قوانین دست و پاگیر و مسائل تامین مالی و ارزی است و الزاماتی هم به کشور‌ها و بازار‌های هدف مربوط است که تیم‌های تجاری حرفه‌ای در کنار دیپلمات‌ها و دیپلماسی فعال می‌توانند شرایط را برای صادرات فراهم سازند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲.۹۹°    ۱۳.۷۳°