فیلم کوتاه، فرازها و فرودها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 03 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۸۷۳۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۱
دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: ملاک سنجش و داوری فیلم های کوتاه امسال کیفیت آن است نه تهیه کننده فیلم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "سید محمدصادق موسوی" مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر جشنواره در گفتگو با "شهرفرنگ" گفت: سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران که از ۲۷ مهر آغاز شده تا ۲ آبان ۱۴۰۰ ادامه دارد.

او با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش ملی و بین المللی برگزار می‌شود، گفت: این جشنواره اولویت‌ها و برنامه‌های خاص خود را دارد و قضاوت و داوری آثار هم بر اساس اولویت ها و اهداف اعلام شده خواهد بود.
موسوی گفت: از ۲۲۵ فیلم ثبت نام شده در انجمن سینمای جوانان ایران تنها ۲۸ فیلم به جشنواره راه پیدا کرده است.

موسوی گفت: در جشنواره سی و هشتمین فیلم کوتاه تهران در مجموع ۱ هزار و ۷۷۵ فیلم کوتاه در بخش ملی و در سه گروه داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی ثبت نام کرده اند و در مجموع ۷ درصد آن به جشنواره راه یافته اند.
او گفت: یکی از مسائل مهم این جشنواره در شورای سیاست گذاری، انتخاب اولویت هایی بود که باعث امید افزایی و نشاط آفرینی در جامعه شود.
مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: متاسفانه اختلاف نظر هیئت داوران در این دوره بسیار زیاد و البته عجیب بود.
موسوی افزود: وجود تناقض در نظرات داوران باعث شد تا در سطح دیگری غیر از زیبایی شناسی پایش و اولویت‌هایی نظیر افزایش سرمایه اجتماعی و ایجاد همبستگی ملی را در کار‌ها جستجو کنیم.
"الهام حسین زاده" فیلم ساز و رئیس انجمن فیلم کوتاه ایران(ایسفا) گفت: امسال ایسفا در شوراهای مشورتی و سیاستگذاری جشنواره حضور نداشته است.
حسین زاده گفت: بحث های اقناعی که درهیئت انتخاب شکل می گیرد مهم و بر داوری فیلم تاثیرگذار است، اما متاسفانه در این دوره جشنواره فیلم کوتاه مورد توجه قرار نگرفته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۷.۹۹°