رئیسی: اطمینان دارم گشایش‌های جدی در کشور ایجاد می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۸۷۸۱
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹
رئیس جمهور گفت: اطمینان دارم که با روحیه کار و تلاش و اخلاص، گشایش‌های زیادی در حوزه‌های مختلف در کشور ایجاد خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور عصر جمعه در دیدار نخبگان، علما، خانواده شهدا، ایثارگران و شماری از قشرهای مردم استان اردبیل گفت: این منطقه مفاخر بزرگی دارد که سخنان و سیره آنها نه فقط برای مردم اردبیل، بلکه برای کل ایران و جهان اسلام، درس و الگو است. این علمای بزرگ هیچوقت مردم را به خود نخوانده‌اند و همواره انسان‌ها را به خدا فراخوانده‌اند. در ۲۲ جلد صحیفه نور حضرت امام (ره)، هیچ جا نمی‌بینید که مردم را به خود خوانده باشد و این نگاه علمای ربانی است.

وی با بیان اینکه توجه به ارتقای فرهنگ جامعه در حقیقت ریل‌گذاری برای پیشرفت در مسائل اجتماعی، اقتصادی و زیربنایی است، گفت: رسیدگی به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم، دولت را از توجه به مسئله فرهنگ بازنخواهد داشت.

رئیس جمهور، توجه به نظرات و ایده‌های نخبگان و فرهیختگان در استان‌ها را از برنامه‌های دولت دانست و گفت: باور داریم که در بین زنان، مردان و جوانان شهرستان‌ها، چهره‌ها، ابتکارات و خلاقیت‌هایی وجود دارد که چه بسا در تهران نمی‌توان آن را پیدا کرد لذا دولت به نخبگان و فرهیختگان در استان‌ها توجه جدی دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی ادامه داد: دولت به توسعه علم، فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در سطح استان‌ها تأکید جدی دارد و معتقدیم حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صنعتی و کشاورزی استان اردبیل می‌تواند ارزش افزوده فراوانی به همراه داشته باشد.

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های توسعه صنعت گردشگری در سطح استان اردبیل گفت: استان اردبیل از جاذبه‌های گردشگری کم‌نظیری برخوردار است و توجه به اقتصاد گردشگری استان می‌تواند ضمن ایجاد اشتغال و تولید ثروت، در بخش تولید و اقتصاد استان رونق ایجاد کند.

وی توسعه خطوط راه‌آهن را از جمله اقدامات زیربنایی در رونق اقتصاد گردشگری دانست و گفت: راه‌آهن استان اردبیل قرار بود در ۶ سال به بهره‌برداری برسد، اما متأسفانه سال‌ها به تأخیر افتاده و امروز در جریان بازدید از راه‌آهن اردبیل به مسئولان تأکید کردم خط‌ آهن استان با جدیت پیگیری شود تا هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اهمیت افزایش سرمایه‌گذاری در استان اردبیل افزود: این استان از جاذبه‌های لازم برای رشد سرمایه گذاری برخوردار است و باید با تلاش مضاعف روند سرمایه‌گذاری در استان تسهیل شود.

وی با اشاره به موضوع حاشیه‌نشینی و آسیب‌های اجتماعی گفت: حاشیه‌نشینی حاصل بی‌توجهی به اقتصاد روستا است و برنامه دولت فعال کردن اقتصاد روستایی است تا بخش کشاورزی با اقداماتی از جمله خرید تضمینی محصولات کشاورزی، برای روستاییان، اقتصادی و به صرفه باشد.

رئیس جمهور بیان کرد: استاندارانی که در مناطق مرزی مأموریت دارند، این اختیار را دارند که با استان‌های همجوار کشور‌های همسایه در زمینه تبادلات تجاری، تردد و امنیت مرزی ارتباط برقرار کنند.

وی با اشاره به دغدغه بیکاری جوانان تحصیلکرده استان اردبیل اظهار کرد: دولت برای رفع دغدغه بیکاری در سطح کشور اهتمام ویژه دارد و اگرچه در ابتدای کار با وضعیتی که دولت را تحویل گرفتیم، با مشکلات جدی مواجه هستیم، اما قصد نداریم این دغدغه‌ها را به مردم منتقل کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه بیکاری یکی از مهم‌ترین عوامل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است، گفت: شکل دادن وضعیت فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه، اغلب ناهنجاری‌ها را کاهش می‌دهد.

وی تصریح کرد: آینده را بسیار روشن می‌بینم و به آن امیدوار هستم و اطمینان دارم که با روحیه کار و تلاش و اخلاص، گشایش‌های زیادی در حوزه‌های مختلف در کشور ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: ممکن است یک جوان در برخی امور تجربه کافی نداشته باشد، اما نیروی جوانی و روحیه ایثار، مقاومت، فداکاری و ... جوانان برای پیشرفت امور کارساز است.

رئیس جمهور گفت: حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری به جوانان اعتماد کردند؛ ما نیز باید اعتماد کنیم و یقین بدانیم که نتیجه می‌گیریم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۹.۹۹°