آمار فوتی های ناشی از کرونا درجهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۸۰۵
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
در شبانه روز گذشته بیش از ۷ هزار و ۸۰۰ نفر به شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان افزوده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بیش از ۴۵۸ هزار نفر هم به این ویروس مبتلا شدند. آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۶۱۰ فوتی و بیش از ۸۲ هزار مبتلا ثبت کرد که هر دو بالاترین رقم در جهان است.

در اروپا و به خصوص شرق این قاره، وضع بحرانی است. در شبانه روز گذشته بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ فوتی کرونا ثبت شد. بیش از ۲۲۰ هزار مبتلا هم شناسایی شدند. انگلیس، روسیه و اوکراین بیشترین فوتی‌ها را داشتند.

در روسیه سویه دلتای کرونا، جهش‌های جدید داشته است. در شبانه روز گذشته بیش از ۳۷ هزار ابتلا و هزار و ۶۴ فوتی در این کشور ثبت شد.

آلمان هم شمار مبتلایانِ روزانه اش، صعودی و جزو پنج کشورِ دارای بیشترین ابتلا در اروپا شده است. در شبانه روز گذشته بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ مبتلا در این کشور شناسایی شد.
*
روزنامه ایندیپندنت گزارش داد هفته گذشته در انگلیس تقریباً یک میلیون نفر به کرونا مبتلا شدند. در شبانه روز گذشته بیش از ۴۹ هزار ابتلا و ۱۸۰ فوتی در این کشور ثبت شد.

در تونس دولت ارایه گواهی دریافت واکسن کرونا را برای اتباع این کشور و بازدیدکنندگان خارجی پیش از ورود به کافه ها، رستوران ها، هتل‌ها و مراکز گردشگری الزامی کرد.

در آسیا در شبانه روز گذشته بیش از ۱۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر به کرونا مبتلا شدند. بیش از هزار و ۹۰۰ نفر هم فوت کردند. ترکیه با ۲۸ هزار مبتلا و هند با بیش از ۶۶۰ فوتی بیشترین آمار را ثبت کردند.

در چین تزریق دز سوم واکسن کرونا آغاز شده است. این اقدام با هدف تقویت بیشتر ایمنی در افراد بالای ۱۸ سال است که بیش از ۶ ماه از دز دوم واکسن آن‌ها گذشته است. در شبانه روز گذشته ۴۳ مورد ابتلای جدید به کرونا در این کشور شناسایی شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۷۹°    ۱۰.۹۹°