جشن گل و نور در حرم رضوی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 12 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۸۰۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳
صحن و سرای حرم امام مهربانی‌ها در استقبال از میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) با آذین‌بندی، چراغانی و گل‌آرایی، برای حضور زائران و مجاوران مهیا شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی گفت: در هفته فرخنده «وحدت» برایجشن گل و نور در آستانه میلاد پیامبر رحمت در حرم رضوی فضاآرایی صحن و سرای رضوی، حدود ۲۸۰ مترمربع کتیبه مناسبتی و پرچم رنگی تدارک دیده شده که به همت اداره روشنایی این آستان مقدس، در صحن‌ها نصب شده‌اند.

امین بهنام ادامه داد: به نشان بزرگداشت ایام شادمانی، دو کتیبه بزرگ مناسبتی هم آراسته به عبارت‌های «یا رحمه للعالمین/ یا محمد یا صادق آل محمد» و «یا رحمه للعالمین یا ابی القاسم محمد یا سید المرسلین/ یا خاتم النبیین» بر فراز ایوان طلای دو صحن آزادی و انقلاب اسلامی به اهتزار درآمده اند.

به گفته این مقام مسئول، فضاآرایی خاصی هم برای صحن پیامبر اعظم (ص) پیش‌بینی شده و ۹۰ پرچم در ابعاد مختلف در این محوطه نصب و جانمایی شده‌اند.

معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی گفت: ۴۰ هزار متر ریسه و رشته لامپی شب‌ها در چهار صحن اصلی، رنگ و نور می‌پاشند و طراوت فضا را دو چندان می‌کنند.

وی افزود: اداره امور خدمات عمومی حرم مطهر رضوی در یک همکاری مشترک با سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد، ۲۵ هزار شاخه و بوته گل اهدایی را در صحن و سرای این حرم توزیع و جانمایی کرده است تا عطر آن‌ها، حال و هوای خوش این اعیاد را برای زائر و مجاور، دو چندان کند.

بهنام گفت: گل‌آرایی خاص در بخش پایینی اِلمان گنبد خضرا در صحن پیامبر اعظم (ص) و مجموعه گل‌های بست شیخ طوسی و شیخ طبرسی با طرحی جدید بازپیرایی شده‌اند.

وی افزود: در مجموع نزدیک به ۱۷۰ نفر در بخش گل‌آرایی حرم مطهر مشغول به خدمت هستند و ۲۰ خادمیار رضوی نیز روزانه در روند گل‌آرایی هفته وحدت مشارکت می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۵۹°    ۱۰.۹۹°