واکنش وزارت کشور به سود جویی از مهاجرین افغانستانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 11 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۸۴۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، در پی سودجویی افرادی با معرفی خود به عنوان «نماینده مهاجرین» اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، ضمن تکذیب شایعات مطرح شده در صفحات اجتماعی و ادعای برخی افراد بعنوان نماینده مهاجرین تاکید کرد: مرجع رسیدگی به امور مهاجرین صرفا اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط می‌باشد.
 
در اطلاعیه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی آمده است: با توجه به تحولات اخیر افغانستان به تازگی گزارش‌هایی در صفحات اجتماعی مربوط به مهاجرین افغانستانی در جمهوری اسلامی ایران منتشر شده که برخی افراد سودجو خود را به عنوان نماینده مهاجرین، آن هم از طرف مراجع دولتی یا دفتر نمایندگی سازمان ملل معرفی نمودند که این موضوع، سبب برخی سوءتفاهم‌ها و نگرانی‌ها شده است.

اداره کل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور خطاب به مهاجرین افغانستانی اعلام کرد که مرجع رسمی و قانونی رسیدگی به امور مهاجرین، صرفا اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط می‌باشند و غیر از این هیچ مرجعی وجاهت قانونی ندارد.

در خاتمه این اطلاعیه آمده است: اتباع و مهاجرین خارجی، کلیه اخبار و اطلاعات را از طریق سایت bafia.ir دنبال نمایند و ضمناً رسیدگی به مشکلات وامور مربوطه خود را از طریق ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری‌های سراسر کشور و همچنین دفاتر امور خدمات اشتغال و اقامت اتباع خارجی خدماتی پیگیری نمایند، تا مورد سوءاستفاده برخی افراد فرصت‌طلب قرار نگیرند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۹.۹۹°