گفت و گوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۸۴۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸
وزیر امور خارجه کشورمان در گفت و گوی تلفنی وزیر خارجه جمهوری آذربایجان، آزادی دو راننده ایرانی را اقدامی سازنده برای رفع سوء تفاهمات ارزیابی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسین امیرعبداللهیان و جیحون بایرامف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان روز شنبه در یک گفت‌وگوی تلفنی در خصوص روابط دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه در این مکالمه با اشاره به تماس‌های سازنده اخیر دو وزیر، از آزادی دو راننده ایرانی بازداشتی در جمهوری آذربایجان تمجید کرده و این اقدام را گامی سازنده توصیف کرد که می‌تواند فضای لازم را جهت حل و فصل سوء تفاهمات فراهم کند.

امیر عبداللهیان همچنین گام‌های مثبت بیشتر و تسهیل تردد کامیون‌های ایرانی در مناطق مرزی با جمهوری آذربایجان را خواستار شد.

وی در این تماس بر لزوم اتخاذ رویکردی مثبت و نگاه دو کشور به آینده تأکید کرده و فعال‌سازی هرچه سریع‌تر کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را خواستار شد.

‌‎وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت و گوی تلفنی خاطرنشان کرد که تهران مصمم به توسعه و تعمیق هرچه بیشتر روابط دوجانبه با باکو است.

‌‎جیحون بایرامف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان هم در این گفت‌وگوی تلفنی با استقبال از گام‌های مثبت دو کشور برای حل و فصل سوء تفاهمات، آزادی دو راننده ایرانی و دستور نهاد‌های ذی‌ربط در ایران در خصوص قوانین تردد مرزی را پیامی از سوی دو طرف در جهت حل سوء تفاهمات خواند.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان همچنین تعریف پروژه‌های مشترک اقتصادی میان دو کشور را دارای آثاری مثبت توصیف کرده و خواستار فعال‌سازی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور شد.

‌‎ در پایان این تماس، دو طرف در خصوص ادامه رایزنی‌ها توافق کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۹.۹۹°