موانع و راهکارهای بازگشت واحدهای تعطیل به چرخه تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 09 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۹۲۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۳
عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد گفت: ابتدا باید موانع موجود بر سر راه تولید را برطرف کنیم، سپس به بازگشت واحد‌های راکد به چرخه تولید فکر کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از بازگشت حدود ۸۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید خبر داده است. کم و کیف این خبر خوب در برنامه تیتر امشب دوم آبان با حضور کارشناسان این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

علی رسولیان، مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در تایید این خبر گفت: براساس آخرین آمار از ابتدای امسال از ۸ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی راکد در کشور، ۸۳۰ واحد تولیدی به چرخه تولید برگشته اند.

وی افزود: با توجه به تاکید رئیس جمهور به بازگرداندن واحد‌های صنعتی به چرخه تولید در کشور، گزارش جامعی از وضعیت شهرک‌ها و واحد‌های صنعتی پس از بررسی شرایط موجود آن‌ها آماده شده است تا به حجت الاسلام رئیسی ارائه شود. در این گزارش واحد‌هایی که امکان بازگرداندن آن‌ها به چرخه تولید وجود دارد با بیان موانع و راهکارها، مشخص شده اند.

داود نوده فراهانی - عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد به عنوان دیگر میهمان این گفتگو درباره مشکلات واحد‌های صنعتی گفت: باید به نحو دیگری به مشکلات واحد‌های صنعتی نگاه کرد، یعنی ابتدا باید موانع موجود بر سر راه تولید را برطرف کنیم، سپس به بازگشت واحد‌های راکد به چرخه تولید فکر کنیم.

وی افزود: قوانین وضع شده بیشتر موجب مانع گذاری در تولید، به جای رفع آن‌ها می‌شود.
 

محسن زنگنه - عضو کمیسیون جهش تولید مجلس نیز با حضور در این گفتگو به یکی از مشکلات مهم واحد‌های صنعتی کوچک و بزرگ پرداخت و گفت: یکی از مشکلات مهم در کشور ما این است که، چون حیات دستگاه‌های دولتی به حیات شرکت‌های تولیدی وابسته نیست در چرخه‌ی تولید سنگ اندازی می‌کنند. حتی بالعکس سود این دستگا‌ها در نچرخیدن واحد تولیدی و جریمه آن واحد است.

وی تاکید کرد: ما از دولت جدید انتظار داریم، قوانین را طوری تغییر دهند که این رویه بالعکس شود و سود دستگاه‌های دولتی در چرخیدن چرخ تولید باشد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۷۹°    ۱۱.۹۹°