تشکیل هیئت ویژه بررسی پرونده سرقت بادام هندی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 11 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۸۹۹۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۵
مرکز رسانه قوه‌قضائیه: هیئت ویژه‌ای برای بررسی حکم پرونده موسوم به سرقت بادام هندی تشکیل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در پی انتشار خبر صدور حکم سنگین برای سرقت ۳ بسته بادام هندی، مرکز رسانه قوه قضائیه نتیجه پیگیری‌ها را در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ برای بررسی حکم صادر شده در پرونده موسوم به سرقت بادام هندی هیئت ویژه‌ای در دادگستری استان قم تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری استان قم به محض اطلاع از صدور حکم ۱۰ ماه حبس تعزیری و چهل ضربه شلاق برای فردی که بادام هندی را از مغازه‌ای به سرقت برده است، دستور تشکیل هیئت ویژه‌ای را داده تا مسئله را از جنبه‌های مختلف بررسی کند.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به ابعاد مختلف پرونده و اینکه فرد مذکور در سال ۹۸ نیز به جرم سرقت، محکومیت یک سال حبس را داشته که به واسطه بازگرداندن مال سرقتی اجرای حکم او تعلیق شده است، هیئتی ویژه مامور شده موضوع را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهد.

در ادامه اطلاعیه مرکز رسانه قوه قضائیه آمده است: با توجه به لزوم تناسب بین جرم و مجازات و ابعاد حقوقی این پرونده هیئت مذکور تلاش خواهد کرد تا از تمام ظرفیت‌های قانونی برای تقلیل مجازات و کمک به محکوم این پرونده استفاده شود.

رئیس عدلیه در طول ۳ ماه گذشته مکررا در خصوص لزوم توجه به تناسب احکام صادر شده با میزان جرم رخ داده نکاتی را متذکر شده است و این مسئله جزو سیاست‌های اصلی دوران تحول و تعالی قوه قضائیه محسوب می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۱۰.۹۹°