حقوق بشر تبدیل به کالا و ابزار سیاسی شده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۰۰۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۰
دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: متاسفانه حقوق بشر به یک کالا و ابزار سیاسی برای اعمال فشار به کشور‌های مستقل و در حال توسعه، نظیر ایران تبدیل شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

غریب آبادی، در واکنش به گزارش گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران به سازمان ملل گفت: در حالی که جهان از بی عدالتی ناشی از رفتار‌ها و سیاست‌های کشور‌های مدعی غربی و آمریکا رنج می‌برد، ارائه گزارش در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران که خود قربانی نقض حقوق بشر در اثر اقدامات این قبیل کشور‌ها می‌باشد، یک اقدام کاملا سیاسی و انحرافی می‌باشد.

غریب آبادی گفت: متاسفانه حقوق بشر به یک کالا و ابزار سیاسی برای اعمال فشار به کشور‌های مستقل و در حال توسعه، نظیر ایران تبدیل شده است. در این شرایط، قربانی خود بشر است.

دبیر ستاد حقوق بشر با انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران و دانشمندان آن و همچنین تحریم‌های ظالمانه که نقض فاحش حقوق بشر افراد محسوب می‌شوند، خواهان رسیدگی سازوکار‌های حقوق بشری به این اقدامات خلاف حقوق بین الملل و حقوق بشر غربی‌ها و همچنین وضعیت حقوق بشر در این کشور‌ها شد.

غریب آبادی در ادامه، گزارش گزارشگر ویژه را یک گزارش کاملا مغرضانه و با اهداف سیاسی خواند که پیشرفت‌های گسترده در حوزه‌های مختلف حقوق بشر را عامدانه نادیده گرفته و محور‌های عمده آن را مبتنی بر ادعا‌های دروغین گروه‌های تروریستی و ضد حقوق بشری خارج نشین خواند.

معاون امور بین الملل رییس قوه قضائیه همچنین با انتقاد از سوءاستفاده کشور‌هایی نظیر کانادا، انگلیس، آمریکا و سوئد از مکانیسم‌های حقوق بشری، از وضعیت حقوق بشر در این کشور‌ها به شدت انتقاد کرد و به آن‌ها توصیه کرد بجای سرپوش گذاشتن بر اقدامات ضد حقوق بشری خود از طریق تمرکز بر کشور‌هایی مانند ایران، بر بهبود وضعیت حقوق بشر در کشور‌های خود متمرکز شوند.

غریب آبادی در پایان، اظهار داشت: ایران همواره به سوی ارتقاء و بهبود حقوق بشر حرکت می‌کند و این ناشی از آموزه‌های دینی است و نه الزامات بین المللی یا گزارشات سیاسی.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۵۹°    ۷.۹۹°