شوکت میرضیایف بار دیگر رئیس جمهور ازبکستان شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۹۰۰۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۵
کمیته انتخابات ازبکستان اعلام کرد شوکت میرضیایف با کسب بیش از ۸۰ درصد آرا برای دومین بار به عنوان رییس جمهوری ازبکستان انتخاب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری "آناتولی" زین‌الدین نظام‌خواجه‌یف، رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که میرضیایف، نامزد حزب لیبرال دموکرات، ۸۰.۱ درصد آرا را کسب کرده است.
 
شوکت میرضیایف بار دیگر رئیس جمهور ازبکستان شد

نظام‌خواجه‌یف افزود: بر اساس قانون انتخابات در ازبکستان، نامزدی که بیش از نیمی از آرای ماخوذه را کسب کند، برنده محسوب می‌شود.

میزان مشارکت مردم ازبکستان در انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه بیش از ۸۰ درصد اعلام شده است.

کمیسیون مرکزی انتخابات اعلام کرد که حدود ۱۶ میلیون و ۳۷ هزار نفر رای داده‌اند. حوزه‌های رای گیری ساعت ۸ شب یکشنبه بسته شد و رای گیری به پایان رسید.

بیش از ۶۴ هزار ناظر داخلی و ۹۷۰ ناظر بین المللی از حدود ۵۰ کشور از سازمان‌های مختلف از جمله کشور‌های مشترک المنافع، سازمان امنیت و همکاری اروپا، سازمان همکاری شانگهای، سازمان همکاری اسلامی و سازمان جهانی نهاد‌های انتخاباتی، بر این دوره از انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان نظارت کرده‌اند.

در ماه سپتامبر ۲۰۱۶، زمانی که اسلام کریم اف، اولین رئیس جمهور ازبکستان پس از ۲۷ سال حکومت درگذشت.  میرضیایف در انتخابات زودهنگام که در دسامبر همان سال پس از کسب ۸۸.۶۱ درصد از آرای مردم در برابر سه رقیب خود پیروز شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۶۲°    ۸.۷۹°