مصرف کورتون در بیماران سرپایی ممنوع!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۰۲۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: گاهی اشتبا‌ها برای بیماران مبتلا به آنفلوآنزا هم کورتون تجویز می‌شود به همین منظور به هیچ وجه بیماران سرپایی کرونا از کورتون استفاده نکنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر قاسم جان بابایی در حاشیه چهل و ششمین جلسه کمیته علمی واکسن در بیمارستان رجایی افزود: باید مراقب باشیم مخصوصا در بیماران سرپایی که بتوانیم بیماری آنفلوانزا و کووید ۱۹ را تفکیک کنیم و مردم در موارد کووید ۱۹ سرپایی به هیچ وجه از کورتون استفاده نکنند چرا که اگر آنفلوانزا باشد شدت بیماری را افزایش می‌دهد.

سویه‌های مو و لامبدا در دنیا دیگر نگران کننده نیستند و همچنان سویه دلتا در کشور ما هم بعنوان سویه اصلی فعال است. روند رو به کاهش مبتلایان و کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا را داریم، اما در بعضی استان گاهی روند افزایشی می‌شود که ارتباط مستقیم با رعایت دستورالعمل‌ها توسط هموطنان دارد.

وی گفت: آزمایش‌های تشخیصی چه آزمایش سریع یا روش‌های مولکولی هیچ کدام قطعی نیستند و علایم بالینی بسیار مهم است مخصوصا اگر دانش آموزان علامت دارند باید به این علایم توجه کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد:ما مواردی از سویه‌های آنفلوآنزا را در کشور شناسایی کرده ایم و افتراق آن از کووید ۱۹ سخت است و نیاز به آزمایش دارد.

دکتر جان بابایی همچنین افزود: بازگشایی مدارس فرصتی برای آموزش خانواده هاست و باید از فضای بازگشایی مدارس استفاده مطلوب کنیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳.۷۹°    ۶.۹۹°