بررسی جزئیات توقف فعالیت جایگاه های عرضه سوخت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۰۲۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت کشور : از ساعت ۱۱ صبح امروز در جایگاه‌های سراسر کشور اختلال در سامانه هوشمند سوخت به وجود آمده است و امکان سوخت گیری وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رضا نواز در ارتباط با شبکه خبر افزود: همه متخصصین شرکت ملی پخش پالایش فرآورده‌های نفتی و مجموعه وزارت نفت در حال رفع مشکل هستند . 
 
 
مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت هم در ارتباط با بخش خبری مشروح ۱۳ گفت: مشکلی برای سهمیه سوخت هموطنان ایجاد نخواهد شد.

آقای فروزنده افزود: در بعضی مناطق جایگاه‌های سوخت فعال هستند و می توانند بنزین آزاد عرضه کنند.

وی تصریح کرد: در بسیاری پمپ بنزین‌ها نیاز به حضور کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است تا به صورت دستی سیستم را به صورت آفلاین برگردانند و سامانه را از مدار خارج کنند تا امکان سوختگیری فراهم شود.
 
 
مدیر سامانه هوشمند سوخت هم گفت: جایگاه‌های سوخت به تدریج برای عرضه سوخت ازاد در حال راه اندازی هستند.

آقای رضایی در ارتباط با شبکه خبر افزود: از هموطنان خواهش می‌کنیم به جایگاه‌هایی که هنوز راه اندازی نشده اند مراجعه نکنند.

وی گفت: ظرف چند ساعت آینده ۷۰ درصد جایگاه‌ها آماده عرضه سوخت آزاد خواهند شد.
 
 
بحث حمله سایبری در دست بررسی است

در این حال، مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برای مشخص شدن مشکل جایگاه‌های سوخت بحث نرم افزاری و حمله سایبری در حال بررسی است.

آقای جلیل سالاری با بیان این که مشکل کنونی قطع سوخت در جایگاه‌ها به خاطر مشکلات ایجاد شده در کامپیوتر‌ها و سیستم‌های داخلی آن‌هاست افزود: جایگاه‌هایی که با سیستم سامانه ارتباط نداشتند در حال حاضر فعالند.

وی گفت: در حال حاضر همکاران در تلاش برای رفع مشکلات سیستمی داخل جایگاه‌ها هستند و به موازات آن جایگاه‌هایی به صورت آفلاین در تهران و سایر استان‌ها برای سوخت رسانی فعال شدند.

سالاری تعداد این جایگاه‌ها را در تهران ۱۵ جایگاه عنوان کرد و افزود: همکاران در تلاش هستند که این تعداد در سراسر کشور افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: تا چند ساعت دیگر مشکل عرضه آزاد حل می‌شود و برای دریافت سوخت فعلا به کارت و سامانه نیاز نخواهد بود.

وی با بیان این که مشکل کمبود سوخت نداریم گفت: به حد کافی ذخایر سوخت موجود است و حتی صادرات هم انجام می‌دهیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۹.۹۹°