تأثیر واکسیناسیون بر کاهش شهر‌های قرمز و آمار مرگ و میر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 03 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۹۱۳۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۳
معاون اول رئیس جمهور بر ادامه روند واکسیناسیون عمومی در کشور تاکید کرد و گفت: تأثیر واکسیناسیون بر کاهش شهر‌های قرمز و آمار مرگ و میر مشهود است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا روز چهارشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

محمد مخبر در این جلسه با اشاره به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر افزایش آمار واکسیناسیون در کشور، گفت: با تلاش تمام دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌های مربوطه آمار واکسیناسیون در ایران به خوبی پیش می‌رود تا جایی که تأثیر پوشش واکسیناسیون بر کاهش شهر‌های قرمز و آمار مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در کشور مشهود است.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: با تلاش‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کادر درمان و همچنین پوشش گسترده واکسیناسیون، وضعیت ابتلا، بستری و فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در کشور روند کاهشی دارد.

مخبر تأکید کرد: باید با ادامه واکسیناسیون در کشور و همچنین رعایت شیوه نامه های بهداشتی اجازه ندهیم دستاورد‌های کشور در ماه‌های اخیر در زمینه مقابله با بیماری کرونا از بین برود.

در این جلسه که رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان برخی از دستگاه‌های دولتی حضور داشتند، گزارش‌هایی از وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ادارات، صنوف و حمل و نقل کشور، روند پوشش سراسری واکسیناسیون و میزان واردات واکسن خارجی و تولید داخل ارائه شد.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در این جلسه گزارشی از برآورد‌های نیاز کشور برای واکسیناسیون با پوشش صد در صد جمعیت کشور و پوشش واکسیناسیون به تفکیک گروه‌های سنی به ویژه بین طلاب، دانشجویان و دانش آموزان ارائه کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز در این جلسه با اشاره به آمار تزریق دوز اول واکسن کرونا به بالای ۷۲ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال و پوشش صددرصدی واکسیناسیون کارکنان وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای بازگشایی مدارس در مقطع متوسطه اقدامات و ترتیبات لازم را انجام داده است.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گزارشی از نظرسنجی‌ها درباره میزان بالای موافقت والدین برای بازگشایی مدارس و تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان، موافقت مردم برای ایجاد محدودیت‌های اجتماعی برای افرادی که واکسن کرونا تزریق نکرده اند و همچنین افزایش استقبال مردم برای واکسیناسیون در کشور ارائه کرد.

در ادامه این جلسه نیز وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی گزارشی از مدیریت هوشمند کرونا در بین اصناف، ادارات و حمل و نقل عمومی و راه اندازی سامانه مدیریت هوشمند مقابله با بیماری کرونا ارائه و بر ضرورت نظارت و همکاری تمام دستگا‌های دولتی و وزارتخانه‌های مربوطه بر چگونگی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نحوه ارائه خدمات به مردم در طرح مدیریت هوشمند کرونا تاکید کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۷.۹۹°