هشدار اروپا درباره تهدید هکر‌های مزدور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 01 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۹۱۸۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰
سازمان امنیت سایبری اتحادیه اروپا (ENISA) در گزارش سالانه خود هشدار داد هکر‌های مزدور بزرگترین تهدید برای امنیت سایبری در ۱۵ ماه گذشته بوده اند که پاندمی کووید ۱۹ و دورکاری فرصت‌هایی را برای خلافکاران سایبری به وجود آورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 بررسی این سازمان که مربوط به دوره آوریل ۲۰۲۰ تا ژوییه ۲۰۲۱ بوده است، کمک به دولت‌ها و شرکت‌ها برای درک تهدید‌های امنیت سایبری و توسعه تکنیک‌هایی برای مقابله با این مشکل را به عنوان هدف خود دنبال کرده است.

حملات باج افزاری برجسته در ماه‌های اخیر شامل حمله به سیستم شرکت کلونیال پایپ لاین و مختل شدن عرضه سوخت کرانه شرقی آمریکا در ماه مه و مورد جداگانه مربوط به شرکت صنایع گوشتی برزیلی JBS SA بوده است.

طبق گزارش ENISA، بحران کووید ۱۹ فرصت‌هایی را برای دشمنان به وجود آورده است که از پاندمی به عنوان فریب در برنامه‌های حملات ایمیلی استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد انگیزه مالی، هدف اصلی چنین فعالیت‌هایی بوده است.

بخش سلامت هدف قابل توجهی به خصوص در فاصله ماه مه تا ژوییه امسال بود که هکر‌ها در جست و جوی اطلاعات واکسن بودند. فراهم کنندگان خدمات دیجیتالی و دولتی و عمومی هم شمار زیادی از وقایع سایبری را گزارش کردند. هکر‌ها ترجیح دادند پول باج را در قالب رمزارز دریافت کنند.

بر اساس گزارش رویترز، سایر تهدید‌های سایبری رو به رشدی که در این گزارش ذکر شده اند شامل کریپتوجکینگ است که خلافکار از قدرت رایانشی قربانی برای تولید رمزارز استفاده می‌کند و در سه ماهه اول امسال به رکورد بالایی رسید. انتشار اطلاعات نادرست و غلط هم از موارد دیگر است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۵۹°    ۲.۹۹°